علت هراس از مرگ چیست؟
هراس از مرگ

علت هراس از مرگ چیست؟

 «مرگ» واژه ایست که کمتر کسی با شنیدن آن لحظه ای توقف نمی کند و به آن نمی اندیشد! راستی شما چطور درباره مرگ می اندیشید؟ آیا منتظر آن هستید؟ شاید از آن می ترسید! آیا تاکنون درباره «مرگ آگاهی» چیزی شنیده اید؟ این نوشتار می کوشد به موضوع مهمی چون مرگ به عنوان یک امر اجتناب ناپذیر پرداخته و زوایای گوناگون آن را از منظری نو مورد بررسی قرار دهد:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 1 دی 1395

 دنیای امنیت سایبری، ما را با جهانی پیچیده روبرو ساخته است. در سال 2016 امنیت سایبری نقش خود را به خوبی ایفاء کرد اما هکرها نیز حمله های خود را ادامه خواهند داد.

به گزارش هم رسان، در جهان آنلاین سرشار از پارانوئید به ما گفته می شود چه چیزی را می توانیم باز کنیم و چه چیزی را نمی توانیم. قرار است در چه زمان و مکانی هک شویم و تا چه حد مجرمان اینترنتی غیر قابل پیش بینی هستند. افراد و تجارت های مختلف با انبوهی از دستورالعمل های مربوط به نحوه استفاده از اینترنت بمباران می شوند اما چگونه می توان این اطلاعات را به چیزی ملموس برای استفاده روزمره مبدل ساخت؟:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 1 دی 1395
نشانه های سرطان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "هلثی لایف"، به طور معمول بیماری ها دارای یک سری نشانه های اولیه هستند و بر همین اساس، پیش از کسب جواب آزمایش برای رسیدن به پاسخ های مد نظر خود می توانید از این نشانه ها برای تشخیص هرچه سریع‌تر استفاده کنید. به دقت به بدن خود گوش فرا دهید زیرا بیشتر مواقع نکات مفیدی را برای شناسایی برخی بیماری ها مانند سرطان در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه با برخی نشانه های اولیه که می توانند حاکی از ابتلا به سرطان باشند، بیشتر آشنا می شویم.

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
:: برچسب‌ها: سرطان ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : جمعه 14 آبان 1395
ترامپ کلینتون را تهدید کرد

یک نظرسنجی جدید که نتایجش یک روز بعد از پذیرش رسمی کاندیداتوری ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا توسط هیلاری کلینتون منتشر شد، نشان داد کلینتون به میزان ۶ درصد از رقیبش دونالد ترامپ جلوتر است

، نظرسنجی مذکور که توسط رویترز/ایپسوس انجام شده و نتایجش روز جمعه منتشر شد، نشان داد که ۴۱ درصد از رای دهندگان آمریکایی به هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات رای داده و ۳۵ درصد به دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه وی در انتخابات ریاست جمهوری رای خواهند داد. همچنین ۲۵ درصد گفتند که به "یک کاندیدای دیگر" رای خواهند داد.

ا:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
:: برچسب‌ها: ترامپ , کلینتون ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : شنبه 9 مرداد 1395
ادعای ساخت ایمن‌ترین گوشی اندرویدی جهان
شرکت بلک بری که از ساخت سه گوشی اندرویدی در سال جاری میلادی خبر داده بود از یکی از این گوشی ها به نام DTEK50 رونمایی کرده و آن را ایمن ترین گوشی اندرویدی لقب داده است.
 شرکت بلک بری که از ساخت سه گوشی اندرویدی در سال جاری میلادی خبر داده بود از یکی از این گوشی ها به نام DTEK50 رونمایی کرده و آن را ایمن ترین گوشی اندرویدی لقب داده است.

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
:: برچسب‌ها: شرکت بلک بری ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 6 مرداد 1395
گوشی های قابل انعطاف

گوشی قابل انعطاف سامسونگ در راه است

گوشی قابل انعطاف سامسونگ در راه است

شرکت سامسونگ به تازگی با ثبت اختراع جدیدی در حوزه فناوری بسیاری از دوستداران این برند جهانی را حیرت زده کرده است. گوشی هوشمند با قابلیت صفحه نمایش تاشو!

 

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
:: برچسب‌ها: گوشی های قابل انعطاف ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 23 خرداد 1395
دربرجام 2و3 امریکا می خواهد ایمان مردم را بتن‌ریزی کند
دکتر سعید جلیلی در بیرجند:
 

دربرجام 2و3 امریکا می خواهد ایمان مردم را بتن‌ریزی کند

دکتر سعید جلیلی که به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سه شنبه شب در جمع دانشجویان این دانشگاه حاضر شده بود، گفت:  هدف اصلی آمریکا انرژی هسته ای نیست بلکه هسته ی انرژی ایران،  ایمان و خداباوری است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلیلی، وی  افزود: هدف برجام های 2 و 3 آمریکا آن است تا از انرژی هسته ای به هسته ی انرژی کشور برسد. یعنی ایمانی که پیشرفت و تعالی یک ملت را رقم می زند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: آمریکا روزی آرام می گیرد که هسته ی انرژی کشور یعنی ایمان و خداباوری ملت را بتن ریزی کند.
 
جلیلی در ادامه با بیان اینکه رفتار آمریکا در برجام اثبات گزاره مهم انقلاب اسلامی مبنی بر شیطان بزرگ بودن آمریکا است، افزود: تجارت و معامله ای سودمند است که شما از اصل سرمایه ضرر نکنید. اگر اصل سرمایه حفظ شد می توان با اتکا به آن سود به دست آورد.
 
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شهدای ما هزینه هایی بودند که دادیم اما چون اصل سرمایه ما روحیه شهادت طلبی بود، با هر شهید بر اصل سرمایه یعنی روحیه شهادت طلبی اضافه می شد. لذا با هر شهید هسته ای چون اصل سرمایه کم نمیشد بلکه افزوده میشد، چرخ هسته ای هم متوقف نشد بلکه پیشرفت کرد.
 
عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشور در ادامه با بیان اینکه مهمتر از ترور دانشمندان هسته ای حرکت آمریکا برای ترور اندیشه خودباوری و خداباوری است، بیان داشت: ترور تفکر استقلال خواهانه، به مثابه ترور صدها و هزاران دانشمندی است که در این پایگاه فکری ساخته می شوند. اگر این پایگاه از دست برود، مثل آن است که هزاران دانشمند خدوم که می توانند پیشرفت درونزای کشور را تضمین بکنند، از بین بروند.
 
مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان افزود: خطر بزرگ آن است که چشمه خودباوری را بخشکانند. این بزرگتر از آن است که جامی را بشکنند. یا بر جامی سنگ زنند. خطر آن است که قلب تفکر انقلابی را با فسیل های غربزدگی جایگزین کنند.
 
جلیلی همچنین هدف آمریکا از چنین بتون ریزی هایی را  متوقف کردن پیشرفت های مستقل و تحرک های بالنده دانست و تصریح کرد:
دشمنی آمریکا با تفکر اسلام ناب محمدی است که موجب پیشرفت و بالندگی ملت هاست. آمریکا مخالف داعش نیست چون پرچم سیاه داعش که همان اسلام آمریکایی است بوی مرگ و مرگ اندیشی می دهد. اما چرا آمریکا از پرچم لا اله الا الله ایران نگران است؟ چون این پرچم نوید تعالی، پیشرفت و بالندگی می دهد.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هجمه همه جانبه آن ها نشانه پیشرفت ما و استیصال آمریکا است. صرف بودن جمهوری اسلامی که پیشتاز پیشرفت در منطقه است، آمریکا را به چالش می کشاند. سوال توده های منطقه آن است که ده ها سال سرسپردگی حاکمان آن هاچه پیشرفتی برای آنان داشته است؟
 
وی افزود: اوباما تقویت مولفه های قدرت ایران را تندروی می خواند. از نظر اوباما کسی تندرو نیست که منابع قدرت جمهوری اسلامی را کاهش می دهد. از نظر اوباما آنچه مانع دست اندازی آمریکا به حقوق، منافع و ارزش های یک ملت شود تندروی است.
 
جلیلی در پایان خاطرنشان کرد: با این تعریف آیا همه کسانی که ادعای دفاع از حقوق و منافع ملت را دارند و می گویند ماهیت رفتار آمریکا هنوز خصمانه است، نباید با افتخار اعلام کنند که با این تعریف ما همه تندرو هستیم و اجازه ندهند آمریکا در بین صفوف ملت رخنه ایجاد کند؟


:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
:: برچسب‌ها: برجام 2 ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 8 ارديبهشت 1395
ترفند امنیتی سازمان سیا با کرم لایه‌بردار

نسرین میرعربشاهی: شاید باورکردنی نباشد، اما حقیقت دارد؛ این‌که سازمان سیا روی محصول مراقبت از پوستی که دی ان ای جمع آوری می‌کند، سرمایه‌گذاری کرده است. اما چرا؟ پشت پرده‌های این ماجرا چیست؟
«اسکینسنشال‌ساینس»، شرکتی که  خط تولید محصولاتی خلاقانه را دارد و قول ازبین‌بردن لکه‌ها و صاف‌کردن پوست را می‌دهد، توجه وبلاگ‌نویسان زیبایی در یوتیوب، مجله سبک زندگی «اپرا» و متخصصان مراقبت از پوست سلبریتی‌ها را به خودش جلب کرده است.  مدارک به‌دست‌آمده از سایت «اینترسپت»  نشان می‌دهد که حتی اینکیوتل که قدرتی بزرگ برای سرمایه‌گذاری در راستای پیشرفت فعالیت‌های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا است هم، روی این محصولات سرمایه‌گذاری کرده است.
رابطه مبهم اخیر با سیا شاید برای بازدیدکنندگان وبسایت «کلیریستا» که محصول اصلی خط تولید شرکت «اسکینسنشال» است و ادعا می‌کند که فرمولش موجب حس اعتمادبه‌نفس و زیبایی پوست به طبیعی‌ترین شکل ممکن است، باعث شگفتی باشد. روابط عمومی این شرکت، تنوع محصولات مراقبت از پوستش را  بلند جار می‌زند و تکنولوژی ثبت‌شده‌ای را توسعه داده است که لایه‌ای نازک از قسمت بیرونی پوست را بر می‌دارد و نشانگر های زیستی منحصر به‌فردی را نشان می‌دهد که می‌توانند به منظور آزمایش‌های تشخیصی از جمله مجموعه دی ان ای مورد استفاده قرار بگیرند.
روند بدون نفوذ در حفره‌های بدنی شرکت اسکینسنشال ساینس این محصول را در وبسایت کلریستا  بدون درد توصیف کرد و گفته می‌شود فقط به آب، پاک‌کننده مخصوص و چند قلم‌مو برای پوست نیاز دارد و این محصول گزینه‌ای مناسب برای بازگرداندن درخشش جوانی پوست و تکنیکی بدیع برای جمع‌آوری اطلاعات درباره بیوشیمی بدن یک فرد می‌شود.
اینکیوتل را جرج تنت، رییس سابق سازمان سیا در سال 1999 تاسیس کرد تا مفیدترین تکنولوژی‌ها را برای حمایت از ماموریت‌های این سازمان و دیگر سازمان‌های اطلاعاتی شناسایی کند.

راس لبوویتز، مدیر اجرایی شرکت اسکینسنشال ساینس که با سایت «اینترسپت» گفت‌وگو می‌کرده، گفته: «شرکت ما برای اینکیوتل سیستمی جداگانه است». او اذعان داشته که این رابطه شاید «داستانی غیر معمولی و جالب» باشد اما گفته «اگر چیزی زیر سطح باشد، قسمتی از رابطه ما به حساب نمی‌آید و من مستقیما آگاه نیستم. آنها از رسیدن به چیزی که می‌تواند دسترسی آسان به نشان‌گر‌های زیستی را برای‌شان فراهم کند، سود خواهند برد».
با این حال، لبوویتز ادعا می‌کند در مورد اینکه چرا اینکیوتل طرح او را انتخاب کرده است، اطلاعات محدودی دارد.
او می‌گوید: «نمی‌توانم بگویم که افراد چگونه با اینکیوتل کار می‌کنند، اما آنها از اینکه کارها را با علمی خالص انجام می‌دهند بسیار شگفت زده هستند. طبق گفته‌های لبوویتز، صندوق سازمان سیا شرکت او را انتخاب کرد و گفت که با نگاه کردن به اصل دی ان ای با استفاده از متد های پیشقدم اسکینسنشال ساینس، سهم خود را با او شریک خواهد شد.
فراتر از آن، لبوویتز گفت که از قصد سازمان سیا برای استفاده از این تکنولوژی مطمئن نیست، اما این سرمایه خصوصا صرف تشخیص و یافتن دی ان ای از پوست‌های معمولی می‌شود. او افزوده: «هیچ تشخیص‌دهنده‌ای بهتر از دی ان ای وجود ندارد و ما می‌دانیم که می‌توانیم دی ان ای را بیرون بکشیم». لبوویتز گفته: «شاید اجرای قانون بتواند از تکنیک استخراج نشانگرها برای  شناسایی صحنه جرم استفاه کند یا بتواند تست مواد مخدر انجام دهد».

از سوی دیگر، کری ای. سساین، معاون رییس امور خارجی اینکیوتل، یک مصاحبه رسانه‌ای را رد کرد، چون «اینکیوتیل در مصاحبه‌های رسانه‌ای شرکت نمی‌کند». گرچه اینکیوتل در فضایی باز فعالیت دارد اما اغلب جزییات مهم فعالیت‌هایش، به جز گزارش خواسته شده سالانه‌اش را از دیدرس عموم مخفی نگه می‌دارد. بعد از اینکه منبعی به سایت اینرسپت خبر دارد که همایشی در سن خوزه برای مدیران و شرکت‌های راه‌اندازی شده اینکیوتل که از لحاظ مالی ساپورت می‌شوند برگزار خواهد شد، اینترسپت برای حضور در آنجا تلاش کرد اما  امکان دسترسی به آنجا برایش نبود. اسکینسنشال ساینس هم یکی از چند شرکت حضوریافته در آنجا بود.
چادر پنهان‌کاری دور اینکیوتل تلاش 17 ساله برای ایجاد رابطه بین سازمان سیا و بزرگترین نام‌ها در سیلیکون ولی را باطل می‌کند. گیلمن لویی، یک مدیر بازی‌هایی ویدئویی که به انتشار پر فروش‌ترین بازی‌ها مانند تتریس، فالکون و تمدن 2 ، معروف است، به عنوان اولین مدیر اجرایی اینکیوتل معرفی شده بود. برنامه نقشه‌یابی معروف یعنی گوگل ارث حول فناوری که توسط کیهول کورپ توسعه یافته بود، ساخته شد. یک شرکت حمایت شده توسط اینکیوتل که بعد ها گوگل به دستش آورد.
با این حال، کمی جزییات در مورد فایده حمایت‌شوندگان اینکیوتل و ارتباط‌شان با اهداف سازمان‌های اطلاعاتی به طور عمومی فاش شده است. خیلی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هم هنوز عموما فاش نشده‌اند. این صندوق  را بازرس و گزارشاتی که مستقیما توسط کمیته اطلاعاتی سنا انتخاب شده بود و اغلب کسب و کار را از طریق جلسات طبقه‌بندی شده انجام می‌داد، بررسی شده بود.
دیوید پترائوس، در حالیکه در سال 2012 به عنوان رییس سازمان سیا خدمت می‌کرد، گفته: «همکاری ما با اینکیوتل برای کمک به شناسایی و ارائه فن‌آوری پیشگامانه با برنامه‌های کاربردی بحران ماموریت برای سیا و سازمان‌های همکارها ضروری است».

اینکیوتل با وجود استفاده از کامپیوتر و فناوری ماهواره، سرمایه‌گذاری بلند مدتی را هم روی توسعه آنالیز ژنتیک پیشرفته، تکنولوژی زیستی برای کشف و تشخیص، و همچنین تحقیق روی چیزی که به هوش فیزیولوژیکی معروف است انجام داده است.  در مقاله‌ای که در سال 2010 منتشر شد، صندوق آن را اینگونه توصیف کرده: «اطلاعاتی قابل تعقیب قانونی در مورد هویت و تجربه انسانی که همیشه مورد علاقه جامعه اطلاعاتی بوده است.»
مقاله‌ای که دیگر در وبسایت صندوق وجود ندارد اما توسط یک بایگانی اینترنتی نگهداری شده است، استدلال می‌کند که پیشرفت‌ها در تحقیقات پزشکی نشانگر ها می‌تواند توسط سازمان‌های اطلاعاتی برای استفاده‌های گوناگون، از امنیت فرودگاه‌ها گرفته تا نسل بعدی وسایل شناسایی، به کار برده شود.
نموداری که در این مقاله بود، پوست انسان را بزرگترین عضو و  منبعی منحصر به‌فرد برای جمع‌آوری نمونه خوانده بود. دکتر کوین اوکنل، نویسنده این مقاله که قبلا  راه حل‌های ارشد معماری را هم برای اینکیوتل نوشته بود می‌گوید: «دی ان ای موجود در میکروارگانیسم‌های روده و یا روی پوست یک فرد ممکن است شامل رشته‌هایی باشد که خاستگاه جغرافیایی خاصی را نشان می‌دهد».
اینکیوتل  به جز شرکت اسکینسنشال ساینس، تا به حال روی کمپانی‌های زیادی در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده است. در سال 2013، اینکیوتل  همکاری  استراتژیک خود را با بیو-نمس که شرکتی است که یک دستگاه نیمه رسانا مخصوص بررسی دی ان ای جهت انواع تشخیص و برنامه‌های کاربردی شناسایی انسان را گسترش می‌دهد، به طور عمومی اعلام کرد. شرکت  کلرمونت بیوسلوشنز که شرکت تشخیص است و شرکت بیومتریکا که شرکتی مخصوص آماده کردن نمونه‌های زیستی برای آزمایش‌های دی ان ای هست هم تحت حمایت اینکیوتل هستند.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , اخبار و سیاست , ,
:: برچسب‌ها: کرم لایه‌بردار ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : جمعه 3 ارديبهشت 1395
راهنمای کلی برای گزینش گوشی هوشمند جدید

 

از نظر عمر باتری و کیفیت دوربین، فهرست مشخصات می تواند کمی گول زننده باشد. بهتر است بررسی هایی صورت گرفته درباره گوشی هوشمند مد نظر خود را مطالعه کنید تا با کارکرد این اجزا در دنیای واقعی بیشتر آشنا شوید.

موبنا، محمد مهدی حیدرپور - گوشی هوشمند از جمله ابزارک های دنیای پیشرفته امروز است که زندگی بدون آن برای بسیاری از مردم بسیار دشوار به نظر می رسد. به گفته کارشناسان، ما حدود ۱۵۰ بار در روز تلفن همراه خود را چک می کنیم. برای این که احساس صمیمت بیشتری با یک ابزارک داشته باشید باید اطمینان حاصل کنید که هنگام کار کردن با آن راحت هستید. اما چگونه می توانید در بازار امروز گوشی هوشمند که گستره وسیعی از محصولات در دسترس هستند بهترین انتخاب را داشته باشید؟ حتی تصمیم گیری برای تعویض گوشی هوشمند با مدلی جدیدتر نیز بسیار دشوارتر شده است. در ادامه قصد داریم نکات کلی که می توانند در گزینش نهایی درست یک گوشی هوشمند به شما کمک کنند را ارائه کنیم.
سیستم عامل

2
در زمینه سیستم عامل به طور اساسی انتخاب بین گوشی های اندرویدی و آی‌فون (مجهز به سیستم عامل iOS) محدود می شود مگر آن که به سیستم عامل ویندوزفون - در نسخه جدید به ویندوز ۱۰ موبایل تغییر نام داده است - مایکروسافت علاقمند باشید. به دلیل این که گوگل و اپل طی سالیان گذشته ویژگی های بسیاری را از یکدیگر وام گرفته اند، تفاوت بین آنها همانند گذشته بسیار زیاد نیست.
به طور کلی، اندروید از قابلیت سفارشی سازی بیشتری برخوردار است و سیستم عاملی همه کاره محسوب می شود، در شرایطی که iOS محصولی کارآمدتر و پایدارتر است. اگر از هواداران اپل هستید و شیوه انجام کارها توسط این شرکت که بر امنیت تاکید دارد اما همین مساله محدودیت هایی را موجب می شود را می پسندید از کار کردن با iOS نیز لذت خواهید برد. در غیر این صورت، ممکن است تجربه ای ناخوشایند از کار با یک دستگاه مجهز به iOS داشته باشید. از نظر اپلیکیشن ها، تفاوت خاصی بین دو سیستم عامل وجود ندارد و بازار اپلیکیشن های هر دو سیستم عامل بسیار پر و پیمان است، اگرچه نسخه iOS برخی اپلیکیشن ها ممکن است زودتر از نسخه اندرویدی منتشر شوند.
از آنجایی که اپلیکیشن ها و خدمات گوگل در فضای ذخیره سازی ابری ساکن هستند به طور معمول جابجایی از اندروید به iOS ساده‌تر است زیرا اگر اپلیکیشن ها و خدمات شما در آی‌تونز و آی‌کلود قفل شده باشند جابجایی همه چیز از خدمات اپل و وارد کردن آنها به نمونه های مشابه در گوگل دشوار خواهد بود.
مشخصات گوشی هوشمند

3

هر گوشی هوشمند جدید که روانه بازار می شود فهرست بلندی از مشخصات را ارائه می کند اما زمانی که بدانید در پی چه چیزی هستید شرایط برای شما پیچیده نخواهد شد. به عنوان مثال، پردازنده گوشی هوشمند - اغلب بر مبنای تعداد هسته ها و سرعت گیگاهرتز فهرست می شود - قدرت خام تلفن همراه و این که با چه سرعتی اپلیکیشن ها اجرا می شوند را نشان می دهد.
حافظه رم گوشی هوشمند میزان فضایی که دستگاه برای فکر کردن درباره چندین وظیفه به طور همزمان در اختیار دارد (هرچه بیشتر بهتر) را نشان می دهد در شرایطی که حافظه دخیره سازی (بر مبنای گیگابایت یا GB اندازه گیری می شود) میزان فضایی که برای ذخیره موزیک، فیلم، عکس و فایل های دیگر در اختیار دارید را مشخص می کند. قیمت شاید بهترین شاخص برای نشان دادن میزان قدرتمند بودن یک گوشی هوشمند باشد. هرچه دستگاه گران‌تر باشد مسلما محصول با کیفیت‌تر و قدرتمندتری را نیز دریافت می کنید.
از نظر عمر باتری و کیفیت دوربین، فهرست مشخصات می تواند کمی گول زننده باشد. بهتر است بررسی هایی صورت گرفته درباره گوشی هوشمند مد نظر خود را مطالعه کنید تا با کارکرد این اجزا در دنیای واقعی بیشتر آشنا شوید. ظرفیت باتری بر مبنای میلی آمپر ساعت (mAh) اندازه گیری می شود که نشان می دهد باتری توانایی نگهداری از چه میزان شارژ را دارد. البته اجزا دیگری مانند نمایشگر نیز بر عمر باتری تاثیرگذار هستند.
ویژگی های کلیدی دیگر

4
بیشتر تلفن های همراه بر اساس اندازه نمایشگر خود تعریف شده اند و این پرسش مهم دیگری است: با چه اندازه ای از گوشی هوشمند راحت هستید؟ در حال حاضر، جریان موجود بر موج دستگاه های بزرگتر سوار است و ممکن است خیلی زودتر از آن چه انتظار دارید به استفاده از گوشی های هوشمند بزرگ عادت کنید. وضوح و پیکسل در هر اینچ (PPI) نمایشگر به میزان شارپ بودن آن در یک تلفن همراه اشاره دارند که هرچه بیشتر باشند با کیفیت بالاتری نیز مواجه خواهید بود.
اگرچه امروزه جریان معرفی گوشی های هوشمند مجهز به بدنه تمام فلزی حسابی داغ شده است، زیبایی یک دستگاه نیز همچنان برای خریداران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین، عرضه گوشی های هوشمند در رنگ های مختلف برای پوشش سلیقه های مختلف نیز بسیار محبوب شده است.
از جمله ویژگی های دیگری که هنگام انتخاب یک گوشی هوشمند جدید می توانید مد نظر قرار دهید می توان به مقاومت در برابر آب و گرد و غبار، قابلیت شارژ بی سیم، پشتیبانی از کارت حافظه، باتری قابل تعویض توسط کاربر، و همچنین نوآوری های جدیدی مانند لمس سه بعدی و نمایشگرهای همواره روشن اشاره کرد. همچنین اهمیت پشتیبانی از لوازم جانبی مانند هدست های واقعیت مجازی نیز به طور روزافزون در حال افزایش است.

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
:: برچسب‌ها: گوشی های هوشمند , انتخاب ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : پنج شنبه 27 اسفند 1394
تصاویر/ خودرو BMW برای 100 سال آینده
 
شرکت BMW در آستانه 100امین سالگرد تاسیس‌اش قرار دارد و به همین مناسبت از طرح مفهومی خودروی Vision Next 100 رونمایی کرد. BMW با این طرح مفهومی می‌خواهد به دنیا بگوید که در 100 سال آینده خودروها به این شکل طراحی خواهند شد.

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

«آدرین ون هویدونک»، مدیر گروه طراحی BMW در بیانیه‌ای گفته است: «اگر ما به عنوان یک طراح بتوانیم چیزی را تصور کنیم، احتمال اینکه ایده‌‌مان در آینده به واقعیت تبدیل شود، بیشتر می‌شود. بنابراین، هدف ما از طراحی BMW Vision Next 100 این بود که سناریویی برای آینده بسازیم که ذهن مردم را درگیر کند.»

بدنه‌ی این خودروی مفهومی طوری طراحی شده که بازدهی آیرودینامیک به حداکثر برسد. همچنین کاملا با مواد بازیافتی ساخته شده است. ساختار ویژن از فیبر کربن سبک تشکیل شده است. علاوه بر این، طراحان این خودرو برای قسمت داخلی آن از چوب و چرم استفاده نکرده‌اند تا این پیام را برسانند که شرکت‌های خودروسازی به تولید پایدار رو بیاورند.

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

ظاهرا BMW در زمینه‌ی خودروهای خودران، جبهه‌گیری نکرده است. چرا که در خودروی ویژن امکان رانندگی به صورت دستی و رانندگی خودکار وجود دارد؛ این دو حالت به ترتیب Ease و Boost نام دارند. در حالت Ease رانندگی خودرو کاملا خودکار است و راننده می‌تواند با خیال راحت بنشیند و دستگاه، کار رانندگی را انجام دهد. در حالت Boost راننده می‌تواند برای لذت بردن از رانندگی‌اش، حداکثر عملکرد را از ویژن بگیرد.

 کل شیشه‌ی جلوی این خودرو یک نمایشگر واقعیت افزوده است که جای هر گونه نمایشگر داشبورد را می‌گیرد. همچنین 800 مثلت در این داشبورد قرار داده شده‌اند. مسوولان BMW آنها را «هندسه‌ی زنده» (Alive Geometry) می‌نامند. ظاهرا این مثلث‌های رنگارنگ از طریق حرکت کردن مستقیما با راننده ارتباط برقرار می‌کنند.

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

شگفت‌انگیزترین ایده در این خودرو ویژگی‌ای است که BMW آن را «کامپنین» یا Companion می‌نامد. کامپنین یک شی شبیه به الماس است که نماد «هوش، اتصال و دسترسی» خودرو است. کامپنین به مرور زمان صاحب خودرو را می‌شناسد و در نهایت کارهای روزانه را انجام داده و پیشنهادهایی ارایه می‌دهد.

این خودرو فاصله‌‌ی بسیار زیادی با مرحله‌ی تولید دارد. اما روی هم رفته، ترکیب جالبی از تکنولوژی‌هایی است که به اعتقاد BMW در دهه‌های آینده مفهوم تازه‌ای به این شرکت خواهند بخشید.

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

BMW و خودرویی که 100 سال دیگر می‌سازد

منبع: مجله دیجی کالا


:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 19 اسفند 1394
راز اعتیاد به فیس‌بوک از نظرگاه روانشناسان
چرا فیس‌بوک شما را افسرده می‌کند؟
عقل متعارف به ما می‌گوید که افراد از فیس‌بوک استفاده می‌کنند تا روابط و زندگی خود را بهینه‌سازی کنند. اما به طرزی شگفت تحقیقات علمی چیزی برخلاف این را نشان می‌دهد. بر اساس این تحقیقات استفاده از فیس‌بوک همبستگی مستقیمی با عدم رضایت کلی از زندگی دارد.
 
 هرروزه بیش از یک میلیارد نفر وارد حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک می‌شوند. این افراد به هر بهانه‌ای که افرد فیس‌بوک می‌شوند – ازجمله گذاشتن یک عکس سلفی از خود یا خواندن مطالب موردعلاقه – در این موضوع هیچ شکی نیست که فیس‌بوک در حال حاضر محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی است.

به گزارش «آی تابناک» عقل متعارف به ما می‌گوید که افراد از فیس‌بوک استفاده می‌کنند تا روابط و زندگی خود را بهینه‌سازی کنند. اما به طرزی شگفت تحقیقات علمی چیزی برخلاف این را نشان می‌دهد. بر اساس این تحقیقات استفاده از فیس‌بوک همبستگی مستقیمی با عدم رضایت کلی از زندگی دارد.

راز اعتیاد به فیس‌بوک از نظرگاه روانشناسان

اتلاف وقت در فیس‌بوک و افسردگی

بر اساس یک مطالعه پژوهشی در سال 2014 که در مجله Computers in Human Behavior به چاپ رسیده است اغلب افراد برای بهبود زندگی اجتماعی خود از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند. تنها 9 درصد از فعالیت‌های روزانه افراد بر روی فیس‌بوک مربوط به برقراری ارتباط و تعامل جدی با سایرین ازجمله دوستان است.

درواقع اغلب افراد بر روی فیس‌بوک محتویات اتفاقی را دنبال و مصرف می‌کنند و تحقیقات علمی نشان می‌دهد که این مصرف انفعالی داده‌ها و اطلاعات هیچ کمکی به بهبود رضایت از زندگی نمی‌کند. بر اساس این مطالعه، افراد مورد پژوهش بعد از ورود و مصرف اطلاعات در فیس‌بوک یک نوع کاهش انگیزه در روان خود را تجربه می‌کنند که این موضوع هرگز در زمانی که در وب مشغول صرف وقت هستند برای آن‌ها پیش نمی‌آید. این‌گونه عوارض روانی تنها منحصر به فیس‌بوک است. اما دلیل آن چیست؟

راز اعتیاد به فیس‌بوک از نظرگاه روانشناسان

 

رشک و حسد نسبت به دوستان در فیس‌بوک عامل افسردگی

پژوهشی که قرار است در شماره ماه ژوئن مجله Current Opinion in Psychology منتشر شود، دلیل این موضوع، یعنی افسردگی ناشی از استفاده از فیس‌بوک را در رشک و حسد نسبت به دوستان می‌داند.

بر اساس این مطالعه دیدن تصاویر شاد و خندان دوستان در کنار خانواده یا خواندن در مورد موفقیت یکی از دوستان در فیس‌بوک این حس کلی را در کاربران ایجاد می‌کند که سایر دوستان ایشان از آن‌ها شادتر و موفق‌تر هستند. درنتیجه این حس رشک و حسادت نسبت به دوستان گونه‌ای از افسردگی منحصربه‌فرد را در کاربران ایجاد می‌کند که ناشی از مقایسه خود با چیزی است که عملاً می‌تواند وجود خارجی نداشته باشد.

راز اعتیاد به فیس‌بوک از نظرگاه روانشناسان

چرا فیس‌بوک اعتیادآور است؟

اما علیرغم این تأثیرات منفی بر روان افراد، هنوز 70درصد از کاربران به شکل روزانه از این شبکه اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند. چرا این‌گونه است؟

روانشناسان و محققان این موضوع را ریشه گرفته از چیزی می‌دانند که به آن affective forecasting یا پیش‌بینی انفعالی میگویند. به‌این‌ترتیب که چون افراد به دنبال حالی بهتر و روحیه‌ای مثبت در فیس‌بوک هستند و پیش‌بینی می‌کنند که فیس‌بوک منجر به بهبود روحیه آن‌ها خواهد شد، به استفاده از آن ادامه می‌دهند.

درنتیجه این چرخه ادامه پیدا می‌کند. تنها زمانی کاربران متوجه نتیجه شگفت این استفاده از فیس‌بوک می‌شوند که برای مدت‌زمانی مشخص استفاده از آن را رها کنند. محققان بر این باور هستند که حتی صرف آگاهی از این موضوع که فیس‌بوک می‌تواند یکی از عوامل مؤثر در افسردگی باشد، به کاربران کمک می‌کند که بااحتیاط و توجه بیشتری از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

آنچه در این میان اهمیت دارد توجه به این نکته است که معمولاً در فیس‌بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی همگان سعی در بهتر نشان دادن خود دارند. درنتیجه کاربران باید خود را تنها با دیروز خود مقایسه کنند و نه با سایر دوستان و پست‌های فیس‌بوکی آن‌ها.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : سه شنبه 18 اسفند 1394
اپل در حال تشکیل ارتشی از ژنرال‌های حقوقی
 
 شاید برای شما هم سؤال باشد که اپل این‌همه درگیری‌های حقوقی و قانونی را که سالیانه با شرکت‌های بزرگ و کوچک نظیر گوگل و مایکروسافت و از همه مهم‌تر سامسونگ، چگونه مدیریت می‌کند و در بسیاری از آن‌ها نیز نتیجه می‌گیرد؟ واقعیت این است که ارتشی از 500 وکیل خبره همه این دعواهای حقوقی اپل را سروسامان می‌دهند. اما همه این‌ها نمی‌توانند یکی از بزرگ‌ترین معضلاتی که اپل در طول تاریخ خود با آن مواجه شده است را حل کنند.

به گزارش «آی تابناک» گزارشی جالب‌توجه از وکیل ارشد شرکت اپل «بروس سِوِل» - Bruce Sewell – روز گذشته در نشریه «بلومبرگ» یک واقعیت جالب‌توجه را در مورد امپراتوری حقوقی که وی در اپل بر آن نظارت دارد، بیان کرده است: 500 وکیل حقوقی برجسته زیر نظر وی برای اپل کار می‌کنند.

بروس سول را پیش‌ازاین و قبل از آنکه همین اخیراً در برابر کنگره آمریکا در مورد ماجرای درگیری امنیتی اپل و اف بی آی گواهی دهد، به عنوان «انتقام جوی قانونی» استیو جابز می‌شناختند. کسی که شخصاً به کره جنوبی سفر کرد تا مقامات شرکت سامسونگ را از تمامی مواردی که در گوشی هوشمند Galaxy، ناقض حقوق انحصاری اپل بوده است، مطلع سازد و یک سری از دعواهای حقوقی را شروع کند که تا به امروز هم ادامه دارد.

درواقع سول یک عامل ساکت و خاموش است که کسب‌وکار را در پنجره‌ای بسیار فراخ‌تر از اتاق‌های دادگاه می‌بیند. برای مثال در ماجرای دعواهای حقوقی با سامسونگ وی به‌خوبی از ارزش روابط عمومی در این پرونده و تأثیری که بر نمایش سامسونگ به عنوان یک هنرمند پوچ و تقلبی داشت، آگاه بود. 

اپل در حال تشکیل ارتشی از ژنرال‌های حقوقی

حال وی در خط مقدم جبهه اپل در مقابله با اف بی آی و خواست دولت آمریکا برای همکاری اپل در رمزگشایی از دستگاه‌های آیفون است. اما نکته ماجرا اینجا است که با همه تبحری که سول در دعواهای حقوقی تجاری دارد، در مورد قانون امنیت ملی ایالات‌متحده متخصص نیست و همین موضوع در مورد سایر وکلای فعال در اپل نیز صادق است.

از همین روی سول فهرستی از برترین و شناخته‌شده‌ترین وکلای قانونی در این حوزه را فراهم کرده است که افرادی مانند «تد اولسن» - Ted Olson – که سابقاً معاون دادستان بوده است و همچنین «نتئودور بوتروس» - Theodore Boutrous – برجسته‌ترین وکیل قانون رسانه در لس‌آنجلس، در این فهرست دیده می‌شوند.

اما کار سول به همین‌جا ختم نمی‌شود و در خفا تمایل زیادی به همکاری نزدیک در این مورد با «مارک زویلینجر» - Marc Zwillinger – دارد. وکیل 44 ساله متخصص در امور حقوق مالکیت معنوی که سابقاً عوامل اف بی آی را در مورد لوایح قانونی حوزه دیجیتال آموزش می‌داده است. آن‌گونه که بلومبرگ گزارش داده است، این دو به شکل مدام و روزمره در حال ارتباط پیامی و از طریق ایمیل با یکدیگر هستند. زویلینجر از سال 2011 با شرکت اپل همکاری دارد.

بیشترین شهرت زویلینجر مربوط به دفاع از شرکت یاهو در برابر یک درخواست و دستور دولتی برای در اختیار قرار دادن اطلاعات به NSA است. در این دعوا دولت شرکت یاهو را تهدید به جریمه روزانه 250 هزار دلار در صورت تمرد از دستور کرده بود. اما زویلینجر درنهایت موفق شد به نفع یاهو رأی بگیرد.

به نظر می‌رسد که با داغ‌تر شدن موضوع آیفون‌های سن برناردینو و بروکلین، اخبار بیشتری در مورد زویلینجر و سول به دست می‌آید. ضمن آنکه خواندن کل ماجرا در خبرگزاری بلومبرگ نیز خالی از لطف نیست. گزارشی که اطلاعات خوبی در مورد نبرد فعلی اپل با اف بی ای را نیز در بر دارد.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : شنبه 15 اسفند 1394
کالبد شکافی شیائومی می 5، اعجوبه ای از چین!


 

کالبد شکافی شیائومی می 5، اعجوبه ای از چین!

کالبد شکافی شیائومی می 5، اعجوبه ای از چین!

کمپانی چینی شیائومی، در جریان برگزاری نمایشگاه MWC 2016، جدیدترین گوشی هوشمند خود را معرفی کرد. بدون تردید شیائومی می 5 یکی از بهترین پرچمداران معرفی شده در سال جاری است. می 5 با طراحی منحصر به فردی که دارد یکی از سوپرایز های نمایشگاه MWC امسال بود. اما می 5  به جز طراحی زیبا، از مشخصات فنی بسیار خوب و طبق روال کمپانی از قیمتی بسیار رقابتی برخوردار است. در این مطلب میخواهیم ببینیم زیر پوسته ی فلزی این گوشی چه شکلی است و قطعات چگونه جای گذاری شده اند. همراه ما باشید.

 

بدون شک همان طور که انتظار میرود مهندسین شیائومی بسیاری از قطعات و اجزای حرفه را در ضخامتی برابر با 7.5 میلی متر جای داده اند. نسخه ای که کالبد شکافی آن را مشاهده میکنید ویرایش سرامیکی از این پرچمدار محسوب میشود. قبل از اینکه به تصاویر مرتبط با کالبد شکافی برسیم نگاهی بیاندازیم به نکات قابل توجه در این کالبد شکافی. اولین چیزی که تصاویر تائید میکنند عدم وجود درگاه میکرو اس دی در این پرچمدار است . این گوشی از شبکه ی نسل چهارم نوع 4G+ (LTE-A) و دو سیم کارت پشتیبانی میکند و چیپ NFC نیز کاملا در تصاویر مشهود است. نکاتی نیز در این کالبد شکافی وجود دارد که آگاهی از آن ها میتواند برای دارندگان می 5 مفید باشد. بخش باطری و بخش زیرین این قسمت را میتوان توسط پیچ گوشتی  پیاده کرد که بردهای فرعی و داخل گوشی آشکار میشود. برد PCB بالایی توسط یک قاب فلزی پشتیبانی میشود و پردازنده ی اسنپ دراگون 820 توسط ماده ی حرارتی پوشیده شده است. هیچ خنک کننده ی اضافه ای وجود ندارد که نشان از این دارد که کوالکام کار خودش را بخوبی انجام داده و خبری از گرمای بیش از حد در اسنپ دراگون 820 نیست.

همان طور که از مشخصات گوشی میتوان فهمید، انرژی شیائومی می 5 توسط یک باطری لیتیوم پلیمر 3000 میلی آمپر ساعتی تامین میشود . تکنسین ها اظهار داشته اند که تعویض باطری توسط کاربر بدون سختی خاصی ممکن است اما این کار باعث لغو گارانتی گوشی میشود. در ادامه میتوانید تصاویری از داخل گوشی شیائومی می 5 را تماشا کنید که اطلاعات مفیدی را درباره ی پرچمدار شیائومی در اختیار شما میگذارد.

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 9 اسفند 1394
اژدهای کوچک به دنیا آمد!

اژدهای کوچک به دنیا آمد!

اژدهای کوچک به دنیا آمد!

پس از پایان نمایشگاه CES 2016 گذر از ابتدای سال 2016،دیگر به مانند سابق خبری از معرفی سخت افزاهای جدید نخواهد بود و این روند تقریبا تا پایان سال (به جز نمایشگاه ها) ادامه یافته و به عبارت بهتر سرعت معرفی سخت افزار ها به روال طبیعی خود بازگشته است.پس از موج جدیدی که مادربردهای جدید AMD به راه انداخته بودند،اینک نوبت مادربردهای کوچک است که همانطور که پیشبینی می شد،برای یک شاخه جدید اعلام آمادگی کنند.

 

دلیل تمرکز برندها بر روی مادربردهایی با ابعاد کوچک مانند ITX و mini-ITX ،نشان از نیاز بازار به این دسته از محصولات است و بسیاری علاقمند به کسی های بزرگ و I/O های متعدد نیستند چرا که باید هزینه ایی بیشتر از کاربرد خود را برای آنها پرداخت نمایند.در نتیجه می توان با انتخاب یک مادربرد کوچک با امکاناتی در حد متوسط نیز حتی به انجام بازی های روز پرداخت.از جمله این مادربردها،محصول جدید MSI است.

B150M GAMING PRO مادربردی گیمینگ در کلاس M-ATX است که به طور هدف دار برای انجام بازی ها طراحی شده است.این محصول از چیپست B150 برخوردار بوده که قادر است امکانات مناسبی را در اختیار کاربران قرار داده و بدون I/O های افراطی،در هزینه نیز صرفه جویی به عمل آورد.این محصول پذیرای پردازنده های اسکای لیک در سوکت 1151 اینتل است و بدین ترتیب طیف عظیمی از پردازنده های برای آن قابل استفاده خواهد بود.لازم به ذکر است که B150 توانایی اورکلاک پردازنده را ندارد و برای این مادربردها قاعدتا باید از پردازنده های ضریب بسته استفاده کرد.

سری PRO در MSI به طور سنتی امکانات خوبی را برای کاربران فراهم می سازد.اینبار نیز علاوه بر ظاهر گیمینگ با ترکیب دو رنگ مشکی و قرمز،LED های سرخ رنگ نیز به زیبایی آن خواهند افزود.MSI به همراه این مادربرد،یک عدد موس گیمینگ MSI DS B1gaming را نیز به صورت هدیه به کاربران اهدا می کند.بر روی برد دو عدد اسلات رم دیده می شود که می توان از حافظه های DDR4 برای آنها بهره برد.همچنین MSI از یک سیستم نرم افزاری با نام Boost DDR4 به منظور افزایش بهبود در کارایی و ثبات استفاده کرده است.MSI ادعا می کند که در این PCB کیفیت قطعات بسیار بالا بوده و هر گونه تداخل فرکانس با حافظه های رم غیر ممکن است.ویژگی MSI GAMING LAN نیز تضمینی برای انجام بازی های آنلاین و الویت بندی کارهای شبکه است.یک اسلات PCI-E 3.0 X16 نیز بر روی مادربرد وجود دارد که می تواند برای نصب کارت گرافیک ها مورد استفاده قرار گیرد.به وسیله این مادربرد می توان یک سیستم گیمینگ با هزینه متوسط اما کارایی اقتصادی را تولید کرد.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 9 اسفند 1394
رونمایی از گلکسی S7 سامسونگ
رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران گفت:
رونمایی از گلکسی S7 سامسونگ+ تصاویر
گلکسی اس 7 و اس 7 اج از بسیاری از جهات به جز سایز نمایشگر شبیه هم هستند به طوریکه نمایشگر هر دو گوشی از نوع سوپر آمولد کواد اچ دی است ولی سایز نمایشگر اس 7 اج 5.5 اینچ است و اس 7 معمولی نمایشگر 5.1 اینچی دارد.
 
گوشی رونمایی از گلکسی S7 سامسونگ+ تصاویر
 
 
 شرکت سامسونگ در کنگره جهانی موبایل 2016 در بارسلون اسپانیا دو پرچمدار جدید را به خانواده اسمارت فونهای سری گلکسی اضافه کرد.همان‌طور که انتظار می‌رفت این شرکت گوشی‌ساز کره‌ای در مراسم ویژه‌ای در کنگره جهانی موبایل گلکسی S7 و گلکسی S7 EDGE را معرفی کرد.قیمت پرچمداران جدید سامسونگ هنوز مشخص نشده است. این گوشی‌های جدید در سه رنگ نقره‌ای تیتانیوم، مشکی اونیکس و طلایی پلاتینی عرضه خواهند شد.اگرچه گلکسی S7 Edge در هر سه رنگ عرضه می‌شود ولی S7 فقط در دو رنگ مشکلی اونیکس و طلایی پلاتینی عرضه خواهد شد.سفارشات این گوشی 23 فوریه راس ساعت 8 آغاز و گوشی‌ها 11 مارس در فروشگاه‌های سامسونگ خواهد بود.گلکسی اس 7 و اس 7 اج از بسیاری از جهات به جز سایز نمایشگر شبیه هم هستند به طوریکه نمایشگر هر دو گوشی از نوع سوپر آمولد کواد اچ دی است ولی سایز نمایشگر اس 7 اج 5.5 اینچ است و اس 7 معمولی نمایشگر 5.1 اینچی دارد.
 

وضوح نمایشگر هر دو گوشی 2560 در 1440 پیکسل است. هر دو گوشی حافظه داخلی استاندارد 32 گیگابایتی، بدنه فلزی و شیشه منحنی 3D در قسمت پشتی، نمایشگر همیشه روشن برای نمایش ساعت، تاریخ و نوتیفیکیشن‌ها دارند.

محصولات جدید سامسونگ هر دو ضدآب، ضد گرد و غبار، دارای باتری تقویت شده هستند و حافظه داخلی آنها تا 200 گیگابایت بوسیله کارتهای حافظه میکرو اس دی قابل ارتقا است.

سخنگوی سامسونگ می‌گوید: ما در مدل S6 به این دلیل این قابلیت‌ها را نگنجاندیم زیرا روی طراحی مجدد این گوشی متمرکز بودیم. ما احساس کردیم افزدون قابلیت ضد آب بر حجم گوشی خواهد افزود. ما برای تمام این قابلیت‌ها به حرفهای مشتریان خود گوش دادیم و اکنون در این مرحله با توجه به پیشرفتهای خود در طراحی و فن آوری، بدون قربانی کردن ظاهر و طراحی که مردم در خانواده گلکسی اس 6 دوست داشتند، آنها را به S7 اضافه کرده ایم.

این دو گوشی می‌توانند به مدت 30 دقیقه عمق 5 فوت زیر آب را تحمل کنند بدون اینکه آب در آنها نفوذ کند.

گلکسی اس 7 از یک باتری 3000 میلی آمپر بر ساعت بهره می‌برد که در مقایسه با باتری 2500 میلی آمپر در نسخه اس 6 بهبود قابل توجهی داشته است. نسخه اس 7 اج نیز دارای باتری 3600 میلی آمپر بر ساعت است که نسبت به باتری 2600 میلی آمپر اس 6 اج بسیار قوی تر شده است.

این دو گوشی نه تنها از کابل شارژ سریع بلکه از امکان شارژ بیسیم برخوردار هستند، امکانی که در اس 6 وجود نداشت. سامسونگ اعلام کرده که سرعت شارژ اس 7 با نوت 5 برابری می‌کند.

باتری پرچمداران جدید سامسونگ امکان تعویض ندارد و سامسونگ در این باره میگوید به این نتیجه رسیده که برای رسیدن به بهترین عملکرد در زمینه ضد آب بودن گوشی باید باتری وکیوم داشته باشد.

گلکسی اس 7 و اس 7 اج دارای سیستم عامل اندروید شش مارشمالو، پردازنده اسنپ دراگون 820، رم چهار گیگابایتی، بلوتوث نسخه 4.2 LE، وای-فای a/b/g/n/ac 802.11، ANT+ و یو اس بی 2.0 را پشتیبانی می‌کنند.

 

 

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : سه شنبه 4 اسفند 1394
شناخت اولیه سرطان با گیاه Artemisis Annua
نتایج تحقیقات یاد شده که در آزمایشگاه سرطان شناسی دانشگاه کالیفرنیا انجام شده، نشان می دهد که ماده ی Artemisis ژن وراثتی ناقل سرطان به نام E2F1 را از کار می اندازد و سلولهای سرطان ریه که به عنوان نمونه استفاده شده است را از بین می برد.

 دانشمندان همواره در جستجوی راه حلی برای درمان متکی بر داروهای گیاهی و طبیعی هستند، زیرا درمان های شیمیایی گاهی به سلول های سالم و سرطانی به یک اندازه آسیب می رساند.

بنا بر این گزارش، اگر سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده نشود، درمان آن می تواند با مشکل مواجه شود. به تازگی محققین و دانشمندان پزشکی، گیاهی را کشف کرده اند که می تواند نقش مؤثری در درمان سرطان داشته باشد. این گیاه می تواند سلولهای سرطانی را به نسبت ٪۹۸ از بین ببرد.

شناخت اولیه سرطان با گیاه Artemisis Annua


طبق پژوهش هایی که در «لایف ساینس» منتشر شده است، گیاه Artemisis Annua در یک نتیجه حیرت انگیز توانست ٪۹۸ سلول های سرطان ریه را در کمتر از ۱۶ ساعت از بین ببرد. ترکیب این گیاه با آهن تاثیر فوق العاده ای در درمان سلول های سرطانی داشت.

در زمان های گذشته از این گیاه برای درمان بیماری مالاریا استفاده می شد و امروز کارکرد آن در درمان سرطان تشخیص داده شده است، جالب اینکه این گیاه فقط سلول های سرطانی را از بین می برد و تاثیر منفی بر سلول های سالم ندارد.

نتایج تحقیقات یاد شده که در آزمایشگاه سرطان شناسی دانشگاه کالیفرنیا انجام شده، نشان می دهد که ماده ی Artemisis ژن وراثتی ناقل سرطان به نام E2F1 را از کار می اندازد و سلولهای سرطان ریه که به عنوان نمونه استفاده شده است را از بین می برد. این گیاه بسیار کمیاب است و امید می رود، به تولید انبوه برسد و در دسترس بیماران قرار گیرد.

منبع: MSn.com
سعیده ملایی:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 2 اسفند 1394
روش جدید روس ها برای محافظت از زمین در برابر شهاب‌سنگ‌ها

 

گروهی از دانشمندان روسی توانسته‌اند روش جدیدی را برای استفاده از مازاد موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای این کشور برای محافظت از زمین در برابر شهاب‌سنگ‌ها و سیارک‌های فضایی شناسایی کنند.

به گزارش ایسنا، گزارشی از خبرگزاری TASS روسیه نشان داد که تیمی از دانشمندان به رهبری سابیت سایتگارایف از اداره طراحی موشک ماکیف در حال برنامه‌ریزی برای تبدیل موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای این کشور به پرتابه‌هایی هستند که می‌توانند اجسام فضایی نزدیک به زمین را که تهدیدی قریب‌الوقوع برای ایمنی زمین به شمار می‌روند، تخریب کنند.

یکی از اهداف برنامه‌ریزی شده این موشک‌های بالستیک قاره‌پیما، شهاب‌سنگها هستند که شامل سنگهای بزرگ فضایی از سیارک‌های در حال گردش به دور خورشیدی می‌شوند. بخشی از این سیارک‌ها در جریان مدارگردی تجزیه شده و گاهی اوقات به سمت زمین حرکت می‌کنند. اگرچه برخی از این سنگها به محض ورود به جو زمین از بین می‌روند، اما برخی دیگر از این مهلکه جان سالم به در برده و با نیروی مخربی به سطح زمین برخورد می‌کنند.

یکی از نمونه‌های اخیر برخورد یک سنگ فضایی با زمین، شهاب‌سنگی بود که دو سال پیش در شهر چلیابینسک روسیه سقوط کرده بود. این سنگ در ارتفاع ۹ کیلومتری زمین منفجر شد و موج آن باعث شکسته شدن شیشه‌ها و مجروح شدن ۱۵۰۰ نفر شد.

دانشمندان روسی امیدوارند بتوانند امکان‌پذیری این طرح را با آماده‌سازی یک موشک بالستیک قاره‌پیما برای تخریب سیارکی موسوم به آپوفیس ۹۹۹۴۲ آزمایش کنند.

به گفته سایتگارایف، این سیارک از چندی پیش باعث بروز نگرانی‌هایی شده زیرا محققان معتقدند که این صخره آسمانی ممکن است در سال ۲۰۳۶ از فاصله نزدیک بسیار خطرناکی از سیاره عبور کند. اگرچه دانشمندان ناسا این احتمال را رد کرده‌اند.

با این حال سایتگارایف به تلاش‌های خود برای بهره‌گیری از این طرح ادامه می‌دهد.

وی گفت: بیشتر موشک‌ها با سوخت جوشان کار می‌کنند. سوخت‌گیری آن‌ها ۱۰ روز پیش از پرواز آغاز می‌شود؛ از این رو برای تخریب شهاب‌سنگی به قطر شهاب‌سنگ چلیابینسک که تنها چند ساعت قبل از نزدیک شدن به زمین شناسایی می‌شود، مناسب نیستند. به این منظور می‌توان از موشک‌های بالستیک قاره‌پیما استفاده کرد که تنها به ارتقای سیستم نیاز دارند.

سایتگارایف افزود که تبدیل این موشک‌ها به تسلیحات تخریب کننده سیارک به مجوز دولتی نیاز داشته و اینکه اجرایی کردن این طرح برای دولت میلیون‌ها دلار هزینه خواهد داشت.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : جمعه 30 بهمن 1394
نکاتی مفیـد برای افزایـش طـول عمـر باطـری موبایـل

 

اپل، سامسونگ، نوکیا، سونی اریکسون و دیگر برندهای معتبر با ارائه تلفن های همراه هوشمند خود اجازه می دهند تا کاربران علاوه بر مکالمه با تلفن های همراه به بازی، گوش دادن به موسیقی و تماشای ویدئو، ثبت تصاویر و ویدئو و ده‌ها قابلیت جالب دیگر دسترسی داشته باشند.

 

با توجه به طیف متنوعی از قابلیت‌های قابل اجرا بر روی تلفن همراه، جای تعجب نیست که عمر باطری تلفن همراه همواره یکی از نگرانی‌های اصلی برای توسعه دهندگان، تولید کنندگان و کاربران تلفن های همراه است.

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

جالب اینجاست که طی سالهای متمادی که گذشته است، هنوز هم باطری‌های تلفن های همراه هوشمند نهایتا برای مدت 72 ساعت قابل استفاده هستند و نه بیشتر !

 

در واقع این موضوع مربوط به این میشود که با وجود پیشرفت تکنولوژی در ساخت باطری های تلفن های همراه، به همان نسبت سخت افزارهای قدرتمندتر و بالطبع پرمصرف تری در تلفن های همراه استفاده شده است. (البته به نظر شخصی من تکنولوژی باطری های موبایل و لپ تاپ طی دهه گذشته تغییر شگرفی نکرده است)

 

یکی از اصلی ترین مشکلات کاربران گوشی های هوشمند هم مشکل تخلیه زودهنگام باطری های تلفن هایشان است. در این مطلب 10 نکته ساده و کاربردی معرفی خواهد شد که از طریق آن میتوانید زمان استفاده از باطری های تلفن های هوشمند را افزایش دهید.

 

 

1. خاموش کردن قابلیت لرزاننده یا ویبره (Vibrations):

 

قابلیت ویبره از امکانات قدیمی تلفن‌های همراه است. اما مهمترین استفاده این قابلیت هنگامی است که کاربر در یک جلسه یا نشست و یا سالن تئاتر و … است که لازم است تلفن همراه در حالت بی صدا (Silent) باشد تا با استفاده از لرزاننده بتوان متوجه تماس جدید و یا پیام کوتاه و یا ایمیل جدید شد. بنابراین استفاده از قابلیت ویبره در حالت General یک کار بیهوده و اضافی است که نتیجه آن چیزی جزء مصرف بخش قابل توجهی از باطری موبایل تان نخواهد بود.

 

هنگامی که تلفن همراه تان زنگ میخورد ارتعاشاتی در بلندگوی موبایل‌تان به وجود می‌آید که این ارتعاشات کوچک نهایتا سبب شنیدن موزیکی میشود که از آن به عنوان زنگ موبایل یاد میشود. این ارتعاشات کوچک بلندگو را با ارتعاشاتی مقایسه کنید که کل گوشی تان را می‌لرزاند ! اولین قدم برای صرفه جویی در مصرف تلفن همرا‌ه‌تان مدیریت ویبره در تلفن همراه تان است. همان طور که گفته شد بهتر است این قابلیت را در حالت General غیر فعال کنید و تنها در حالت Silent آن را فعال نگه دارید.

 

 

2. کاهش نور صفحه نمایش :

 

شاید باورتان نشود که با کم کردن چند درجه از روشنایی صفحه نمایش عمر شارژ باطری تان به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند. همچنین در برخی از تلفن های هوشمند قابلیتی با نام Auto Brightness وجود دارد که با فعال کردن آن، نور صفحه نمایش‌تان در محیط های نوری زیاد به طور خودکار کمتر میشود.

 گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

 

به هر حال توصیه میشود هیچگاه روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را در بالاترین حد آن نگاه ندارید نور صفحه های نمایش خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید، قاتل باطری شما هستند. همچنین استفاده از پوسته ‌ (Theme)های تیره به جای پوسته‌های روشن میتواند یکی دیگر از راه‌های ساده مدیریت نور صفحه نمایش برای افزایش عمر شارژدهی باطری تلفن همراه‌ تان باشد.

 

 

3. مدیریت قابلیت Screen Timeout :

 

یکی از قابلیتهایی که در تلفن‌های همراه تعبیه شده است، قابلیت خاموش شدن اتوماتیک صفحه نمایش پس از مدت زمان معین از عدم استفاده از تلفن همراه است. بهتر است زمان این قابلیت را در پایین‌ترین حد ممکن قرار دهید. این موضوع موجب میشود تا در مجموع مدت زمان کوتاهتری صفحه LCD گوشی‌تان روشن باشد و در نتیجه انرژی کمتری از باطری تلفن‌تان مصرف شود.

 

 

4. هنگامی که از تلفن همراه‌‌تان برای مدتی استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید:

 

در شب و هنگامی که قصد دارید تا به رختخواب بروید و استراحت کنید، گوشی خود را خاموش کنید. این موضوع موجب جلوگیری از اتلاف ساعت‌ها انرژی باطری موبایل‌تان خواهد شد. رعایت همین نکته ساده باعث میشود تا در هر دوره‌ی شارژ حداقل یک روز بیشتر بتوانید از باطری گوشی تان استفاده کنید. مثلا اگر تا به حال هر دو روز یکبار مجبور به شارژ مجدد باطری موبایل‌تان داشتید حالا خواهید دید که هر سه روز یکبار نیاز به شارژ مجدد پیدا خواهید کرد.

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

اگر هم جزء آن دسته از افرادی هستید که حوصله بالا آمدن مجدد سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی که با آغاز بالا آمدن سیستم عامل تلفن همراه شروع به کار میکنند را ندارید و به قول معروف Load گوشی‌تان زیاد طول میکشد میتوانید گوشی خود را در هنگام خواب در حالت Offline و یا در بعضی گوشی ها در حالت Flight Mode قرار دهید.با این کار تنها سیم کارت شما خاموش خواهد شد و ارتباط تان با اپراتور تلفن همراه تان قطع میشود که این موضوع نیز موجب کاهش مصرف باطری تلفن خواهد شد. علاوه بر آن برای اس‌ام‌اس های تبلیغاتی، نیمه شب سراسیمه از خواب بلند نخواهید شد !

 

علاوه بر آن اگر از آن دسته از افرادی هستید که تلفن همراه‌تان را با خود به رختخواب میبرید یا در بالای سرتان میگذارید و اگر به سلامتی خود اهمیت می‍دهید خاموش کردن تلفن همراه و یا قرار دادن آن در حالت Offline یا Flight Mode موجب جلوگیری از تاثیر امواج مخرب تلفن بر روی مغزتان در هنگام خواب خواهد شد.

 

 

5. شارژ صحیح باطری :

 

هنگامی که در مورد باطری‌های گوشی‌های تلفن‌های همراه صحبت می‌کنیم به طور کلی بحث ما شامل دو نوع مختلف از باطری‌های قابل شارژ است :

لیتیوم یون (Li-Ion)، و باتری های بر پایه نیکل که خود به دو گروه نیکل متال هیدرید (NIMH) و نیکل کادمیوم (NiCd) تقسیم می‌شود.

 

ظرفیت باطری‌های نیکل کادمیوم (NiCd) با هر بار که آن را شارژ می‌کنید کاهش می‌یابد با این حال باطری های نیکل کادمیوم دارای عمر بسیار بیشتری نسبت به باطری‌های نیکل متال هیدرید هستند. اگر تلفن همراه شما از باطری‌های نوع لیتیوم استفاده می‌کند میبایست همیشه قبل از اینکه ظرفیت شارژ گوشی به طور کامل خالی شود اقدام به شارژ مجدد باطری کنید.

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

 

باتری های لیتیوم یون طولانی ترین چرخه زندگی در میان سه نوع از باتری‌های معرفی شده را دارا هستند آنها همچنین نیاز به شارژ به دفعات بیشتری (حتی زمانی که باتری به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد) دارند.

 

برای استفاده بیشتر از باطری تلفن همراه خود به مدت طولانی تر، لازم است تا ابتدا بدانید تلفن همراه تان از کدام یک از باطری های شرح داده شده استفاده می‌کند و با توجه به اطلاعات بدست آمده استراتژی مناسبی را برای نگهداری باطری‌ انتخاب کنید.

 

راستی شارژ ابتدایی 12 ساعته تلفن های همراه هم صحت ندارد ! و این موضوع مربوط به مدلهای بسیار قدیمی و منسوخ شده از باطری های قابل شارژ بوده است که دیگر استفاده نمیشوند. اگر دقت کنید این موضوع که تا حد بسیار زیادی از طرف فروشندگان تلفن همراه و افراد عام توصیه میشود در هیچ کدام از دفترچه‌های راهنمای همراه محصول نیز نوشته نشده است!

 

 

6. بستن برنامه‌های غیرضروری

 

یکی از قابلیتهای مفید گوشیهای هوشمند، امکان اجرای چندین و چند نرم افزار به صورت همزمان در تلفن همراه است. اما این موضوع نیز یکی از قاتلین مصرف باطری موبایل‌تان است، در واقع بهتر از این قابلیت تنها مواقعی استفاده کنید که واقعا به آن احتیاج دارید. و در مواقع غیر ضروری از باز گذاشتن نرم افزارها و بازی های مختلف در پس زمینه گوشی خودداری کنید. برای مدیریت نرم افزارهای در حال اجرا نرم افزارهای مختلفی نیز وجود دارد مثلا برای گوشی های اندرویدی میتوانید از نرم افزار مفید Advanced Task Killer استفاده کنید.

 

 

7. غیر فعال کردن مکان یاب ماهواره‌ای (GPS)

 

احتمالا اگر یکبار تجربه کرده باشید و GPS گوشی‌تان را فراموش کرده باشید تا خاموش کنید و یا نرم افزاری داشته باشید که در پس زمینه در حال اجرا باشد و از جی پی اس گوشی استفاده می‌کند حتما خواهید دید که در کمتر از یک روز باطری گوشی شما نیاز به شارژ مجدد پیدا خواهد کرد.

 

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

 

همواره دقت داشته باشید GPS گوشی‌تان در مواقعی که نیازی به آن ندارید در حالت غیرفعال باشد.

 

8. وقتی سیگنال بلوتوث، وای‌فای و یا سیگنال آنتن شبکه وجود ندارد ...

وقتی در مکانی هستید که فاقد پوشش دهی اپراتور است و در اصطلاح گوشی‌تان آنتن نمی‌دهد، اگر امید ندارید تا به زودی به مکانی برسید که گوشی تان آنتن میدهد بهترین کار این است که گوشی خودتان را در حالت flight Mode یا Offline قرار دهید. چرا که در صورت عدم دریافت سیگنال سیم‌کارت، گوشی تان مدام سعی میکند تا سیگنال اپراتور را یافت کند، این عمل انرژی بسیار زیادی مصرف می‌کند و سبب تخلیه باطری تلفن همراه‌تان در زمان کوتاهی خواهد شد.

 

این موضوع در مورد Wifi و بلوتوث گوشی نیز صدق می‌کند. هنگامی که نیازی به استفاده از شبکه بی‌سیم یا بلوتوث ندارید. آنها را غیرفعال کنید تا در مصرف باطری تلفن همراه تان تا مقدار قابل توجهی صرفه جویی کرده باشید.

 

 

9. به حداقل رساندن اطلاع‌دهنده‌ها

 

برنامه‌های زیادی وجود دارند که با اتصال مداوم به اینترنت، اطلاعیه ها و اعلان‌هایی را به شما اعلام می‌کنند، آخرین اخبار، آخرین ایمیل‌ها و آخرین فعالیت‌ها در شبکه های اجتماعی از قبیل توییتر و فیس بوک و از جمله این اعلان ها هستند.

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

اما وقتی تعداد این اعلان‌های نرم افزاری زیاد میشود، نه تنها به یک مورد آزاردهنده تبدیل میشوند بلکه باعث هدر رفتن مقدار قابل توجهی از انرژی باطری تلفن‌تان خواهد شد. علاوه بر استفاده ای که هر کدام از اعلان دهنده ها از اینترنت دارد، هر اعلان باعث روشن شدن صفحه نمایش، پخش یک آلارم و یا یک لرزش در تلفن همراه خواهد شد … بهتر است اعلان های نرم افزارهای غیر ضروری را غیر فعال کنید.

 

 

10. هوای سرد !

 

احتمالا برایتان جالب خواهد بود اگر بدانید باطری‌های تلفن‌های همراه هنگامی که گوشی‌تان گرم میشود زودتر تخلیه میشوند ! به عبارت ساده، گوشی های هوشمند خود را در زیر نور مستقیم خورشید و یا در هر جایی که گرم است قرار ندهید.

 

یکی از شایع ترین این موارد قراردادن گوشی های هوشمند بر روی داشبرد یک ماشین پارک شده در زیر نور خورشید است.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
واکسنی برای مقابله با ایدز با 90% احتمال موفقیت

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

این روزها خبرهای جالبی از پزشکان اسپانیایی می شنویم، اما این یکی مطمئنا بهترین آنهاست: احتمال تولید واکسنی برای مقابله با ایدز. این واکسن در فاز اول تحقیقات انسانی خود 90% موفق بوده و امید زیادی را در میان پژوهشگران برای ساخت نهایی یک واکسن علیه ایدز بوجود آورده است. 

 

گروهی به سرپرستی دکتر ماریانو استباندر مرکز ملی بیوتکنولوژی اسپانیا (زیرمجموعه انجمن ملی پژوهش اسپانیا ) از سال 1999 بر روی این ساخت این واکسن کار کرده اند. آنها از یک ویروس ضعیف شده به نام MVA-B که نوعی از واکسن اصلاح شده آنکارا (Modified Ankara Vaccinia) است برای ساخت این واکسن استفاده کرده اند. واکسن اصلاح شده آنکارا تاکنون مبنای ساخت انواع زیادی از واکسنهای ضد ویروس مانند واکسن آبله بوده است. 

 

حرف B در پایان نام این واکسن هم به HIV-B شایعترین زیرگونه ایدز در اروپا اشاره دارد. دکتر استفان و همکارانش چهار ژن از مجموعه ژنهای ویروس ایدز را به داخل توالی ژنی MVA وارد کردند و در سال 2008 آن را بر روی میمونها و موشها آزمایش کردند که فاز تحیقات حیوانی آن با موفقیت کامل همراه بود. 

 

در مرحله بعدی (فاز نخست انسانی) آنها تحقیق را بر روی 30 نفر داوطلب که تاکنون مواجهه ای با ویروس ایدز نداشته اند شروع کردند و واکسن را به 24 نفر از آنها تزریق کردند. 6 نفر دیگر دارونماهایی دریافت کردند و طبیعتا هیچ واکنشی هم در بدن آنها بر انگیخته نشد اما در 24 نفری که واکسن را دریافت کرده بودند، 90% آنها واکنش ایمنی خوبی در برابر ویروس ایدز از خود نشان دادند و 85% نیز این توانایی را حداقل تا یکسال بعد از تلقیح واکسن حفظ کردند. 

 

البته ما هم نمی دانیم که پژوهشگران این 90% و 85% را در تعداد 24 نفر چگونه حساب کرده اند، اما به نظر می رسد تعداد تقریبی متناظر با این درصدها به ترتیب 22 و 21 نفر باشد. هرچند این بررسی تنها برروی 30 نفر انجام شده و قبل از تولید تجاری واکسن باید فازهای 2 و 3 تحقیقات انسانی نیز با موفقیت به اتمام برسند. (مراحلی که در آنها تنها واکنش ایمنی سنجیده نمیشود و داوطلبین با ویروس ایدز حقیقی مواجه خواهند شد) 

 

اما نتایجی که تاکنون به دست آمده است این امید را بوجود می آورد که فازهای بعدی نیز به احتمال زیاد با موفقیت طی خواهند شد و در اینصورت این بیماری نابفرمان هم روزی واقعا (و نه فقط در تبلیغات رسانه ای) تحت کنترل در خواهد آمد.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
ناسا اینترنت لیزری را آزمایش می کند

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

حالا که پای بشر بیشتر و بیشتر به سوی فضا باز می شود ناسا به فکر تامین اینترنت پرسرعت فضا هم افتاده و در حال آزمایش اینترنت ۱۰۰ مگابیتی است که از طریق لیزر کار انتقال اطلاعات را انجام می دهد. 

این سیستم جدید طی چند سال آینده تحت آزمایش قرار میگیرد و قرار است که اینترنت پر سرعت را به دورترین نقاط کهشکان راه شیری برساند. 

 

محققین ناسا می گویند در حال حاضر برای انتقال اطلاعات با امواج رادیویی فعلی حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد تا تصاویر از مریخ به زمین برسند. اما با سیستم جدید لیزری این انتقال اطلاعات در کمتر از ۵ دقیقه انجام می شود. سیستم جدید از تعدادی تلسکوپ مخصوص، لیزر، آینه ها و ابزارهای محاسباتی ویژه استفاده می کند و ایستگاه های مخصوص دریافت این امواج در نقاط مختلف زمین برپا خواهد شد. 

 

ناسا امیدوار است سیستم ارتباطی جدید بتواند به بهبود ارتباط بین فضانوردان و زمین و همچنین کنترل ربات های مریخ نورد کمک زیادی بکند و در عین حال این یک زیرساخت ارتباطی مهم برای برقراری تماس از فواصل بسیار دور به حساب می آید. احتمالا شما هم از وضعیت اینترنت فضانوردان خبر دارید؟ از طرف دیگر اینترنت لیزری اگر در عمل کارکرد مناسبی داشته باشد می تواند جایگزین اینترنت های ماهواره ای فعلی بشود که در حال حاضر زیاد هم پرسرعت به حساب نمی آیند.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
لپ تاپ زندگی

لپ تاپ زندگی

مفهوم lifebook به معنی ادغام چند دستکاه قابل حمل به صورت یک پارچه وتبدیل آنها به یک کامپیوتر است که شرکت فوجیتسو (fujitsu) مثل تمام زمینه های دیگر از پیشگامان این طرح نیز بوده و لپ تاپی با این ویژگی عرضه کرده است.
 
این لپ تاپ که مبنی بر قالبی است که قطعاتی مثل کی بورد ، صفحه لمسی، DVD، باطری و … به صورت مجزا در آن جا می خورد به عنوان یک رابط شبکه های اجتماعی عمل می کند و سپس با جدا کردن هر قطعه شما یک وسیله جدا خواهید داشت که به تنهایی کاربرد خاص خود را دارد. به طور مثال قطعه ای در این لپ تاپ استفاده شده که از نظر سخت افزاری برای این لپ تاپ صفحه لمسی و مودم می باشد که شما میتونید اونو جدا کنید و به عنوان تلفن همراه استفاده کنید.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
کنترل تلفن همراه با حلقه مغناطیسی

 

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.net

این روزها تلفن های هوشمند با سیستم عامل های دوست داشتنی شان انجام کارهای زیادی را با گوشی تلفن همراه ممکن می کنند. اما برای انجام هر کاری ناچار هستیم که دست را در جیب و یا کیف ببریم و گوشی را در دست بگیریم.

 

طراحان شرکت نوکیا قصد دارند با کمک یک حلقه مغناطیسی به نام Nenya نیاز به گرفتن گوشی در دست را هم تا جای ممکن کم کنند. ظاهر این حلقه همانند دیگر حلقه های تزئینی و زیبا است. اما در واقع این یک آهنربای بسیار قوی است که با چرخاندن آن دور انگشت دست می توان عملکرد تلفن همراه را کنترل کرد.

 

تنها کافی است که کاربر این حلقه را به دست کند. اگر این حلقه در جهت و محور های مختلف چرخانده شود باعث تغییر شدت میدان مغناطیسی در اطراف آن می شود. تغییرات این شدت میدان مغناطیسی به یک دستبند که به مچ دست کاربر بسته می شود ارسال می شود. این دستبند نیز از طریق بلوتوث با گوشی موبایل که احتمالا در جیب و یا کیف کاربر است در ارتباط است.

 

طراحان توانسته اند 8 وضعیت چرخش را برای حلقه دور انگشت دست تعریف کنند. برای مثال اغلب افراد دوست دارند حلقه را 45 درجه دور انگشت بچرخانند. هر یک از این حالات تعریف کننده وضعیتی برای استفاده از امکانات تلفن است که سیگنال مورد نظر از طریق سنسور و بلوتوث به گوشی ارسال می شود. تصورش را بکنید. تنها با چرخش حلقه می توان موسیقی پخش کرد یا صدا را کم و زیاد نمود.

 

جالب آنجاست که این حلقه می تواند در هر یک از انگشتان دو دست قرار گیرد و مهم نیست که دستبند به کدام مچ دست کاربر بسته شده باشد. البته این طرح هنوز مشکلات مختلفی را در مقابلش دارد. مچ بندی که مجبور به پوشیدنش هستیم فعلا بزرگ و زشت است و باید روی آن کار بشود. خود میدان مغناطیسی حلقه هم ممکن است دردسر ساز بشود و در مکان های مختلف این امکان وجود دارد که اشیای فلزی کوچک را به طرف ما جذب کند. اما در هر صورت این ایده می تواند آینده دل انگیزی برای اسمارت فون ها و کاربرانش باشد و امیدواریم در آینده حلقه ها هم به عنوان وسیله های جانبی تلفن های هوشمند به فروش برسند.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
یک چالش جدید برای کاربران آیفون۶

 

یک چالش جدید برای کاربران آیفون۶
 

به روز رسانی سیستم عامل، یکی از کارهای معمول کاربران تلفن های همراه هوشمند است. با این حال در چند ماه گذشته بسیاری از دارندگان تلفن های آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس که سعی کردند سیستم عامل آی اواس۹ اسمارت فون های خود را به روزرسانی کنند، با یک پیام مواجه شدند:Erreur ۵۳

به گزارش روزنامه گاردین، به نظر می رسد که این مشکل بیشتر گریبانگیر کاربرانی شده که دکمه شروع (home) آیفون خود را پس از یک خرابی، در محلی به جز نمایندگی های اپل (Apple Store) تعمیر کرده اند. این دکمه ها قادر به ضبط مشخصات اثر انگشت صاحب خود هستند. این روزنامه بریتانیایی از قول بسیاری از افرادی که با این چالش مواجه شده اند، گزارش کرده که نمایندگی های اپل تنها یک راه حل را به این کاربران پیشنهاد می کنند: «خرید یک آیفون جدید.»

این مشکل در بسیاری از کشورهای جهان بحث برانگیز شده است. بسیاری از کاربران فرانسوی معتقدند که شرکت اپل، خدمات پس از فروش محصولاتش را در انحصار کامل خود گرفته است.

اما پاسخ این غول دنیای فنآوری به این مشکل و انتقادات کاملا تکنیکی است. اپل حفاظت از داده های شخصی کاربران را عامل حساسیت آیفون ۶ می داند. یکی از سخنگویان این شرکت به گاردین گفت: «ما با استفاده از روکش های امنیتی، که بر روی دکمه دریافت مشخصات هویتی کاربر قرار می گیرد، داده های شخصی افراد را حفظ می کنیم. اگر یک تعمیرگاه مجاز تلفن را تعمیر کند، این روکش ها، و اطلاعات آن ها مجددا تایید می شود.»

با وجود این توضیحات، یک موسسه حقوقی در سیاتل آمریکا اعلام کرده که قرار است درباره این معضل و به نمایندگی از شمار زیادی از کاربران آخرین نسل تلفن های هوشمند اپل، علیه این شرکت شکایت و درخواست جبران خسارت کند:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
۶ اپراتور مجازی وارد بازار موبایل می شوند

۶ اپراتور مجازی وارد بازار موبایل می شوند

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اعطای موافقتنامه اصولی به ۶ شرکت متقاضی پروانه اپراتور مجازی موبایل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اعطای پروانه اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) با مصوبه ۲۱۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در واپسین روزهای اسفند ۹۳ کلید خورد. پروانه‌ای که رگولاتوری با هدف افزایش رقابت، افزایش کیفیت و پوشش نیازهای مشترکان خاص و ترغیب نوآوری و ارائه خدمات ارزش افزوده در بازار  تلفن همراه کشور به دنبال تدوین و اعطای آن بود.

هم اکنون پس از یکسال، رگولاتوری از اعطای موافقت اصولی اپراتور مجازی موبایل به ۶ شرکت متقاضی شامل شرکت توسعه فناوری ارتباطات نوین همراه (فناپ)، شرکت های وب، شرکت شاتل، کنسرسیوم شرکت خدمات انفورماتیک و صبانت، کنسرسیوم تجارت الکترونیک پارسیان و کنسرسیوم سامان، خبر داد.

صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در این باره گفت: پس از انتشار فراخوان، ۵۱ متقاضی برای دریافت پروانه اعلام آمادگی کردند که از این تعداد، ۱۱ متقاضی شرایط دریافت پروانه را نداشتند و از این فرایند حذف شدند. از میان ۴۰ متقاضی باقیمانده به ۱۸ شرکتی که تمام شرایط لازم را دارا بودند اعلام شد که ضمانت‌نامه‌های لازم را ارائه کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای ۶ متقاضی‌ نامبرده شده که ضمانت‌نامه ارائه کرده‌اند، موافقت‌نامه اصولی صادر شده است. برای ۱۲ متقاضی دیگر نیز درصورت ارائه ضمانت‌نامه، موافقت اصولی صادر خواهد شد. ۲۲ متقاضی باقیمانده نیز تا پایان بهمن فرصت دارند مدارک خود را تکمیل کنند که در صورت احراز شرایط ، درمورد اعطای موافقت‌نامه به آنان نیز اقدام خواهد شد.

معاون رگولاتوری تاکید کرد: دریافت‌کنندگان موافقتنامه اصولی مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ۶ ماه فرصت دارند که با اپراتورهای میزبان (اپراتورهای تلفن همراه) برای استفاده از شبکه دسترسی آنها به توافق برسند و درصورت توافق، پروانه برای آنها صادر خواهد شد و پس از آن می‌توانند به ارائه خدمات بپردازند. بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که در نیمه اول سال ۹۵ صدور پروانه و در نیمه دوم سال ۹۵ آغاز سرویس‌دهی MVNO ها را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از میان متقاضیان دریافت پروانه، ۱۰ متقاضی دارای شریک خارجی فعال در زمینه مخابرات هستند و ۸ متقاضی با مشارکت دارندگان پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و ۱۳ متقاضی با مشارکت شرکتهای سرمایه‌گذاری برای دریافت پروانه MVNO اقدام کرده‌اند، گفت: بعضی از متقاضیان هم دارای ترکیبی از مجموعه‌های فوق هستند که نشان‌دهنده ظرفیت و توان ورود به بازار آنهاست. البته طبیعی است که شرایط آنها یکسان نیست.

عباسی شاهکوه خاطرنشان کرد: شکل‌گیری MVNO ها براساس مطالعاتی بود که با همکاری حوزه تحقیقاتی کشور و مشاوران داخلی و خارجی انجام شد. براساس برآوردها در طول ۱۰ سال آینده حدود ۱۵ درصد سهم بازار به MVNO ها خواهد رسید. بنابراین انتظار داریم سالانه حدود دو درصد از سهم بازار تلفن همراه برای اپراتورهای MVNO باشد.

وی در مورد ورود اپراتورهای مجازی و سیم کارتهایی که در اختیار مشترکان قرار می گیرد نیز گفت: اپراتور MVNO از لحاظ سیم‌کارت اپراتوری مثل دیگر اپراتورهاست لذا مردم می‌توانند علاوه بر سیم‌کارتهای معمول، سیم‌کارت MVNO هم داشته باشند. به هر حال مشترک حق انتخاب دارد که صرفا از سیم‌کارت اپراتور MVNO استفاده کند یا سیم‌کارتهای چند اپراتور را داشته باشد.

معاون سازمان تنظیم مقررات در مورد الزام برای اپراتور MVNO در ارائه خدمات صوت و دیتا اضافه کرد: این الزامی نیست ولی اگر اپراتوری سبد سرویسهای قابل ارائه‌اش کاستی داشته باشد شانس کمتری برای جذب مشتری دارد. البته ممکن است که یک اپراتور MVNO فقط سیم‌کارت دیتا ارائه دهد. ما در واقع به مردم حق انتخاب می‌دهیم و کاربران متناسب با نیاز یا خدمات متفاوت اپراتورها، انتخاب می‌کنند چه سرویسی دریافت کنند.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
حمایت رهبری از بیوتکنولوژی/ تجاری سازی محصولات تراریخته

حمایت رهبری از بیوتکنولوژی/ تجاری سازی محصولات تراریخته

رئیس بخش تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت گفت: در حال حاضر بزرگترین سرمایه ما حمایت مقام معظم رهبری از بیوتکولوژی است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد قره‌یاضی صبح امروز چهارشنبه در همایش ملی «مهندسی ژنتیک در خدمت تولید غذای سالم و توسعه پایدار» در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تاکید بر اینکه امنیت غذایی به عنوان راهی برای دسترسی همه آحاد بشر به غذای کافی و سالم، حق همه انسان ها است، اظهار داشت: اگرچه در تعریف امنیت غذایی الزامی به تامین آن از منابع داخلی وجود ندارد، اما در اهداف اسناد بالادستی نظام بر تامین امنیت غذایی از تولید منابع داخلی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه در کنار تولید غذای سالم باید به فکر توسعه پایدار نیز بود، افزود: تلاش به استفاده از فناوری در تولید غذای سالم، افزایش بهره وری را به همراه خواهد داشت.

رئیس بخش تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به لزوم استفاده از مهندسی ژنتیک در راستای اصلاحات و بهبود کیفیت غذا و تولید محصول بهتر و نیز کاهش آلاینده های محیطی خاطرنشان کرد: تا پیش از این و در روش اصلاح نباتات به صورت سنتی هیچ غذایی قبل از مصرف مورد تست و بررسی قرار نمی گرفت، اما با به کارگیری مهندسی ژنتیک هم اکنون شاهد هستیم که غذاهای مورد نیاز بشر قبل از استفاده مورد تست و بررسی قرار گرفته و این مسئله بهبود صفات غذایی را به همراه دارد.

قره یاضی ادامه داد: بلوغ بشر برای تغذیه و سلامتی اهمیت ویژه قائل شده است. امروز بشر به بلوغی رسیده است که می تواند قبل از آنکه غذایی در سبد غذایی مردم قرار گیرد آن را بررسی کند و از امنیت سلامتی آن واقف شود.

رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران با اشاره به گزارش های موثق سازمان های جهانی در خصوص محصولات اصلاح‌شده ژنتیکی و تراریخته گفت: بر اساس گزارش رسمی سازمان بهداشت جهانی تمامی محصولات غذایی در سبد غذایی مردم، مورد بررسی و سلامتی قرار گرفته و ایمن هستند. هیچ شواهدی مبنی بر غیرسالم بودن این محصولات وجود ندارد. در همین حال سازمان غذا و داروی جهانی نیز بر این امر صحه گذاشته است.

وی با اشاره به یافته های علمی دانشمندان در حوزه محصولات اصلاح‌شده ژنتیکی تاکید کرد: دانشمندان هیچ‌گاه تصمیمی بر مبنای احساس نمی گیرند و بر مبنای یافته های علمی اظهار نظر می کنند، اما کسانی که منافع‌شان با محصولات ارگانیک و یا تراریخته است ممکن است نسبت به هر یک از این محصولات نه بگویند.

وزرای بهداشت سلامتی و صحت محصولات تراریخته را تأیید کرده اند

رئیس بخش تحقیقات و فناوری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور توضیح داد: خوشبختانه در کشور وزرای بهداشت در هر دولتی با هر گرایش و جناح مختلفی بدون استثناء با صراحت، سلامتی و صحت محصولات تراریخته را تایید کرده اند و از نظر آنها مانعی برای وجود این محصولات در سبد غذایی خانوار وجود ندارد.

قره‌یاضی تصریح کرد: هم اکنون روغن های نباتی در کل دنیا از دانه هایی استخراج شده اند که با مهندسی ژنتیک اصلاح شده و از سالم ترین غذاها به حساب می آیند. در تولید این محصولات از سموم شیمیایی دفع آفات استفاده نمی شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در ۱۸۱ میلیون هکتار از اراضی زیر کشت دنیا محصولات تراریخته بکار رفته است و ۲۵ کشور دنیا این محصولات را می کارند و همه کشورها از این محصولات استفاده می‌کنند.

قره‌یاضی اضافه کرد: هم اکنون ۸۲ درصد سطح زیر کشت سویای جهان، تراریخته است و بیش از ۹۵ درصد تولید سویای جهان از این محصولات اصلاح شده ژنتیکی است. به بیان دیگر، صددرصد سویا در بازار تبادل جهانی و صددرصد آن که وارد بازار ایران می‌شود، تراریخته است.

بزرگترین سرمایه ما حمایت رهبری از بیوتکنولوژی است

رئیس انجمن ایمنی زیستی ایران با بیان اینکه نباید جلوی دسترسی مردم به غذای کافی بر مبنای نسخه فناوری‌هراسان گرفته شود، اظهار کرد: خوشبختانه بزرگترین سرمایه ما حمایت مستقیم مقام معظم رهبری از بیوتکنولوژی و فناوری تراریخته است. در همین حال قانون ایمنی زیستی نیز دولت را مکلف به حمایت از این فناوری کرده است و شخص رئیس جمهور نیز بر این مسئله تاکید دارد در همین حال شاهد عزم جدی وزارت جهاد کشاورزی برای صدور مجوز محصولات تراریخته هستیم. از سوی دیگر، وزارت بهداشت و معاونت علمی-فناوری رئیس جمهور نیز حمایت های خود را از این محصولات اعلام کرده اند، به نحوی که معاونت علمی از تجاری‌سازی محصولات تراریخته حمایت می کند. این امر، نشان از عزم کشور برای استفاده از این فناوری دارد.

به گزارش مهر، همایش ملی «مهندسی ژنتیک در خدمت تولید غذای سالم و توسعه پایدار» صبح امروز توسط انجمن ایمنی زیستی ایران و مرکز ملی تحقیقات سلامت غذا و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی در شهر یزد برگزار شد.

در این همایش از تشکیل نخستین مرکز شعبه انجمن ایمنی زیستی ایران در یزد خبر داده شد.:: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
اذعان گوگل به جمع آوری اطلاعات دانش آموزان
گوگل به جمع آوری اطلاعات از دانش آموزان در زمان بازدید آنها از سایت های متعلق به گوگل مانند یوتیوب یا سرویس هایی مانند نقشه گوگل اذعان کرده، اما افزوده که از این اطلاعات شخصی برای نمایش تبلیغات هدفمند استفاده نمی کند.

فارس: به نقل از ریکد، این اطلاعات در واکنش به درخواست رسمی ال فرانکن سناتور ایالت مینوسوتا توسط گوگل ارائه شد. سناتور مذکور نگران بود که گوگل با جمع اوری اطلاعات شخصی دانش آموزان برای مقاصد غیرآموزشی و بدون رضایت یا اطلاع والدین آنها دچار تخلف شده باشد.

گوگل می گوید اطلاعات دانش اموزان را در زمان استفاده از نرم افزارهایش نگهداری می کند. با توجه به استفاده گسترده دانش آموزان از رایانه های کروم بوک در ایالات متحده و برخی نرم افزارهای آموزشی خاص این شرکت عملکرد این شرکت زیر ذره بین بوده است.

چندی قبل بنیاد Electronic Frontier با طرح شکایت از گوگل در کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این شرکت را به جمع آوری اطلاعات شخصی دانش اموزان برای مقاصد غیرآموزشی متهم کرده بود. سوزان مولیناری معاون سیاست گذاری و روابط دولتی گوگل در واکنش به این شکایت اظهار داشت که گوگل اسامی و آدرس ایمیل دانش آموزان را در زمان استفاده از برنامه هایی مانند جیمیل، سرویس اسناد و تقویم گوگل جمع آوری می کند. اما از این اطلاعات برای نمایش تبلیغات تجاری برای کاربران استفاده نمی شود. با این حال مخالفان گوگل می گویند موضوع را کماکان از نزدیک مورد بررسی قرار خواهند داد.:: موضوعات مرتبط: اخبارو سیاست , علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
عمر باطری بیشتر یا گوشی ظریف‌ تر ،کدام را می‌ پسندید؟

عمر باطری بیشتر یا گوشی ظریف‌ تر ،کدام را می‌ پسندید؟

گوشی

 

علی‌رغم دست یافتن به برخی فناوری‌ها برای بالا بردن عمر باطری گوشی این واقعیت که هنوز برای شارژ گوشی باید زمان بگذارید، آزار دهنده است.

یکی از فناوری‌هایی که با بالا رفتن عمر باطری در تضاد است، نازک درست کردن و ظریف ساختن موبایل و گوشی هوشمند است که باعث شده تا همه محاسبات و آرزوهای کاربران یکجا جمع نشود.

عمر باطری بهتری لزوماً به معنای داشتن گوشی ظریف‌تر  و زیباتر نیست و این مشکل همه‌گیر است.

اما به‌راستی شما کدام را می‌پسندید؟ عمر باطری بیشتر یا گوشی ظریف‌تر؟ 

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1394
هنگ کردن گوشی‌های تلفن همراه

هنگ کردن گوشی‌های تلفن همراه موضوعی است که کاربران در بسیاری موارد آن را به برند گوشی خود نسبت می‌دهند.

 به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و به نقل از ایسنا،  مشکل هنگ کردن گوشیهای تلفن همراه همانند هنگ کردن رایانه موضوعی است که همواره باعث کلافگی کاربران می‌شود.

گوشی تلفن همراه

محمد صادقی‌زاده – کارشناس اتحادیه تجهیزات مخابراتی – درباره علت این موضوع به ایسنا گفت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که منجر به نارضایتی مردم از گوشی‌های تلفن همراه می‌شوند پایین بودن اطلاعات مردم هنگام خرید گوشی‌های تلفن همراه است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال برخی افراد گوشی‌هایی با CPU پایین خریداری کرده و اطلاعات فراوان بر روی آن می ریزند که همین مساله باعث پایین آمدن سرعت گوشی و هنگ کردن آن می‌شود.

او همچنین یادآور شد: البته در برخی موارد خرید گوشیهای تقلبی و یا برندهای نامناسب هم می تواند به این مشکلات دامن بزند اما در موارد بسیاری هنگ کردن گوشی‌های تلفن همراه به بحث استفاده از آن‌ها بازمی‌گردد.

این کارشناس ادامه داد: بسیاری از افرادی که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند از برنامه‌هایی مانند بازار و غیره استفاده کرده و بازی‌ها و برنامه‌های متعددی را برروی گوشی‌های خود نصب می کنند و در نتیجه مموری آن‌ها پرمی‌شود که این مساله سرعت گوشی را به شدت کاهش می دهد.

وی عنوان کرد:‌ علاوه بر این گاهی برخی گوشیها علاوه بر مموری خود گوشی از رم هم کمک می گیرند که در این موارد مشکل هنگ کردن گوشی می تواند بیشتر شود. به همین دلیل لازم است افراد زمانی که یک گوشی می‌خرند دقت داشته باشند که سرعت CPU آن از چه قرار است و چه قدر حجم آن گوشی برای فعالیت آن‌ها کفایت می کند.

صادقی‌زاده همچنین عنوان کرد: به عنوان مثال اگر یک گوشی به عنوان مثال دو گیگ حافظه دارد نباید بیش از ۱٫۵ گیگ آن پر شود چرا که در غیر این صورت سرعت گوشی به شدت کاهش پیدا می کند و بر همین اساس برنامه‌ها را دیر باز می‌کند و فرد مجبور می‌شود اطلاعات خود را پاک کرده و یا نسبت به فلش کردن گوشی اقدام کند.

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1394
نگاهی به معروف‌ترین میکروب‌های روی تلفن همراه

با اینکه هنوز ضرر تشعشعات ساتع شده از اسمارت فون‌ها برای بدن و مغز ثابت نشده است و دانشمندان مختلف نظرات مختلفی در این باره دارند، همه متفق‌القول باور دارند که اسمارت فون‌ها یکی از کثیف‌ترین وسایل اطراف ما هستند که می‌توانند موجب بیماری‌های بسیار بدی شوند. اسمارت فون‌ها را می‌توان بالواقع مخازم پاتوژن‌ها (عوامل بیماری‌زا) دانست. زیرا آنها با صورت، گوش‌ها، لب‌ها و دستان کاربران مختلف برخورد دارند. برخی از این باکتریها می‌توانند موجب بیماری‌هایی مثل آنفولانزا یا التهاب ملتحمه شوند یا حتی اینکه به عفونت‌های کشنده منجر شوند.

نگاهی به معروف‌ترین میکروب‌های روی تلفن همراه

تلفن همراه

 

پس حالا و پیش از آنکه دوباره گجت همراه خود را سر میز غذا ببرید، نگاهی به میکروبها و باکتری‌هایی که این اشیا می‌توانند با خود داشته باشند بی‌اندازید:

کلیفرمها

میکرو بیولوژیست‌های دانشگاه آریزونا سال ۲۰۱۲، تحقیقی را منتشر کردند که در آن گفته می‌شد اسمارت فون‌ها باکتریهای بیشتری از نشیمنگاه توالت دارند! برخی از کارشناسان می‌گویند که این واقعیت تعجب برانگیز نیست، زیرا ران بشر مقدار کمتری باکتری نسبت به دستها و دهان او دارد و افراد توالت خود را بیشتر از گجتهای همراه خود تمیز می‌کنند.

باکتری‌های کلیفرم اغلب روی صورت حیوانات و انسان، خاک و گیاهان یافت می‌شوند. با اینکه مقدار کم این باکتری‌ها باعث بیماری نمی‌شوند اما وجودشان نشان از آن دارد که پاتوژنهای دیگری در کمین هستند.

اشریشیا کُلی

اشریشیا کُلی (یا ای.کلی) از آن نوع باکتریهایی است که باید از آن دوری کنید. البته واقعیت امر این است که تمام انواع این باکتری مضر نبوده و برخی از آنها برای سیستم گوارشی شما خوب هستند.

ای کلی نوعی از کلیفرم مدفوعی است که در روده انسان زندگی می‌کند و وجودش روی اسمارت فون نشان از آلودگی‌های دیگر دارد. در مواقع خیلی نادر، ممکن است یک اسمارت فون با نوع خطرناک E. coli O157:H7 آلوده شده باشد. این همان نوع باکتری است که موجب شیوع بیماری‌های ناشی از مواد غذائی می‌شود. این باکتری موجب دردهای شکمی شدید، اسهال، حالت تهوع و شیوع ناگهانی بیماری و عواقب کشنده می‌شود.

استافیلوکوک اورئوس نوع دیگری از باکتری است که ضررش بستگی به نوع باکتری دارد. برخی از باکتری‌های اس اورئوس می‌توانند موجب بیماری‌های جدی پوستی شوند. مثلا MRSA نوعی خطرناک از بیماری زاها است که می‌تواند موجب جوشهای دردناک پوستی شده و از طریق تماس پوستی منتقل شود. این میکروب معمولا در بیمارستان‌ها وجود دارد و از طریق تلفنهای آلوده سریعتر پخش می‌شود.

در تحقیقی که سال ۲۰۰۹ توسط یک میکروبیولوژیست ترک انجام شد، مشخص شد که ۵۲ درصد از تلفنهای همراه ۲۰۰ کارمند مرکز سلامتی آلوده به استافیلوکوک اورئوس بوده است و ۳۸ درصد این تلفن‌ها در معرض آلودگی به نوع MRSA این باکتری بوده‌اند.

استرپتوکوک‌ها اغلب در دو شکل ظاهر و به دو گروه A و B تقسیم می‌شوند. نوع اول همانی است که بسیاری از ما در کودکی با بیماری حاصل شده از آن یعنی گلودرد استرپتوکوکی دست و پنجه نرم کرده‌ایم. البته این نوع باکتری می‌تواند موجب بیماریهای خطرناک‌تری مثل تب بنفش، سندروم شوک سمی، سلولیت و بیماری‌های خوره عضلانی مثل necrotizing fasciitis شود.

نوع دوم اما دقیقا نوعی است که اصلا نباید نزدیکتان شود، زیرا موجب بیماریهایی مثل ذا‌ت‌الریه، عفونت دستگاه ادراری، خون و پوست می‌شود.

(Coagulase Negative Staphylococci (CoNS (استافیلوکوک کواولاز)

نوعی از استافیلوکوک‌ها که با نام (Coagulase Negative Staphylococci (CoNS شناخته می‌شوند، این ها باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک هستند که اغلب در پوست و مخاط بدن انسان و دیگر جانواران زندگی می‌کنند. با اینکه از نوع استافیلوکوک اورئوس کم خطرتر هستند، این نوع هم موجب عفونت‌های خونی می‌شوند، عفونت‌هایی که در اثر تماس با محیط‌های بیمارستانی و وسایل پزشکی ایجاد می‌شوند. CoNS را مسئول ۳۰ درصد از عفونت‌های خونی می‌دانند.

این باکتری بعلاوه روی دستگاه‌هایی مثل اسمارت فون هم یافت می‌شود. سال ۲۰۱۱، گروهی از محققان دانشگاه غنا، موبایل ۱۰۰ دانشجو را به صورت تصادفی انتخاب کردند و ۵۰ درصد از این دستگاه‌ها پس از تست، آلوده به CoNS تشخیص داده شدند.

کَپَک

کپک تنها آن چیزی نیست که مثلا روی مواد غذایی فراموش شده در گوشه یخچال می‌بینید، بلکه روی ۱۰ درصد از تلفنهای تست شده کارکنان مرکز سلامتی ترکیه هم یافت شده است.

این ماده می‌تواند موجب بیماری‌هایی شود. قرار گرفتن در معرض کپک بر روی سیستم تنفسی تاثیر منفی می‌گذارد و موجب تب، کوتاهی تنفس، بینی گرفتگی و در موارد کمتری موجب عفونت ریه می‌شود.

مخمر

درست به مانند برخی دیگر از باکتری های این لیست که به سیستم هاضمه کمک می‌کنند، مخمرها هم چنین هستند.

در تحقیق انجام شده بر روی موبایلهای کارکنان مرکز سلامت در ترکیه، مشخص شد که ۱٫۵ درصد از تلفن‌ها، آلوده به مخمرها بودند. مخمرها قارچ‌هایی هستند که می‌توانند تقریبا در همه جای بدن زندگی کنند. آلودگی‌های مخمری موجب خارش شدید پوست و دستگاه تناسلی می‌شوند. خبر خوش این است که ابتلا به بیماری‌های ناشی از مخمرهای موجود روی اسمارت فون‌ها تقریبا ناممکن است.

کلستریدیوم دیفیسیل

کلستریدیوم دیفیسیل همان علت پشت اسهال است.

البته این باکتری موجب بیماریهای دیگری مثل تب، تهوع، دردهای شکمی و از دست دادن اشتها هم می‌شود. این باکتری اغلب در بیمارستان‌ها وجود دارد. (برای تمیز کردن تلفن همراه خود می‌توانید از الکل یا آب مقطر استفاده کنید).

کورینه باکتری

کورینه باکتری شوخی بردار نیست. این همان باکتر یبماری‌زای دیفتری است. بیماری که باعث ایجاد اختلال در سیستم تنفسی افراد شده و موجب مرگ آنها می‌شود. دیفتری در شکل سرما خوردگی ایجاد می‌شود، به تب و لرز ختم شده و حتی در مواردی سکته قلبی هم  همراه دارد.

خوشبختانه واکسیناسیون جلوی پیشرفت این بیماری را گرفته است.

سودوموناس آئروژینوزا

سودوموناس آئروژینوزا تقریبا در تمامی محیطها زنده می‌ماند. از تجهیزات بیمارستانی تا سینکها، از استخرها تا دستگاه‌های همراه شما. محققان نیجریه‌ای دریافتند که از بین باکتریهای موجود روی ۴۰۰ تلفن تست شده، این باکتری بیشترین مقدار حضور را داشته است.

چیزی که سودوموناس آئروژینوزا را از دیگر باکتریهای این فهرست مجزا می‌کند، مقاومت خارق‌العاده آن پس از درمان آلودگی است.

منبع: آی تی رسان

 

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علم و فن آوری , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1394

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد