سیستم دفاع موشکی ام‌آی‌ام-۱۰۴ پاتریوت:

پاتریوت یک سیستم دفاع هوایی موشکی است که توانایی مقابله با موشک‌های بالستیک تاکتیکی،موشک‌های کروز، و انواع هواپیماهای جنگنده و سایرهواگردهای متخاصم را در هر ارتفاع و شرایط جوی دارا میباشد این سامانه در ابتدا برای مقابله با هواپیماهای جنگنده و موشک های کروز طراحی و توسعه یافت ولی قابلیت دفاع ضد بالستیک نیز در ارتقائهای بعدی به ان اضافه گردید پاتریوت یکی از فراگیر ترین سیستمهای دفاع موشکی غربی میباشد که بصورت گسترده ای در خدمت کشورهای متحد غرب بخصوص در مناطق پرتنش خاورمیانه و شرق آسیا میباشد

 :: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 13 اسفند 1396
۱۰ جنگ‌افزار برتر و پیشرفته‌ی ارتش روسیه

۱۰ جنگ‌افزار برتر و پیشرفته‌ی ارتش روسیه:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , اخبار و سیاست , ,
:: برچسب‌ها: جنگنده , روسی , سلاح ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 3 مرداد 1395
بازی سوپرماریو از ریاضی هم سخت تر بود!!!

بازی سوپرماریو از حل مسائل ریاضی هم سخت تر است

اگر در زمان بازی کردن بازی سوپر ماریو فکر می‌کنید که گذراندن مراحل مختلف این بازی به اندازه حل کردن پیچیده‌ترین مسائل ریاضی فکر شما را درگیر می‌کند، تنها کسی نیستید که چنین تصوری را دارید و هم اکنون برخی از مطالعات علمی نیز این قضیه را ثابت کرده‌اند.

 :: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , سرگرمی , ,
:: برچسب‌ها: بازی ماریو ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 23 خرداد 1395
ساعتهای نظامی

 

555


:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
:: برچسب‌ها: ساعت , نظامی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : پنج شنبه 20 خرداد 1395
کرگردن ایده تولید سلاح

 

2

 :: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
:: برچسب‌ها: سلاح , کرگردن ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
:: ادامه مطلب
نویسنده : دانشجو
تاریخ : دو شنبه 17 خرداد 1395
دختران «رعد و برق»/عکس
آکادمی نیروی هوایی در «ریازان» روسیه اولین گروه از دختران روس هستند که آموزش‌های ویژه نظامی می‌بینند تا عضو واحد نیروهای هوابرد روسیه موسوم به «رعد و برق» شوند. دختران «رعد و برق»

در این آکادمی نظامی سال گذشته ۱۶ دختر روس پس از انتخاب، مراحل آموزش نظامی را آغاز کردند. پیش از این نیز برای نخستین‌بار یک زن در تاریخ روسیه توانسته بود به سمت فرماندهی واحدهای هوابرد منصوب شود.

به گزارش خبرآنلاین در این آکادمی دختران داوطلب مانند مردان مهارت‌های سخت رزم انفرادی را می‌آموزند و هیچ تخفیفی برای آن‌ها وجود ندارد؛ در این میان تیراندازی یکی از مهمترین مهارت‌ها است.

پذیرش دانشجویان دختر در آکادمی نیروی هوایی روسیه پس از آن صورت گرفت که از سال ۲۰۱۳ میلادی وزارت دفاع این کشور اعلام کرد مایل است زنان بیشتری به عضویت در ارتش این کشور درآیند. روسیه طی پنج سال تعدیل نیرو شمار زیادی از زنان نظامی را از ارتش این کشور کنار گذاشته بود. بر این اساس اکنون حدود ۱۱هزار زن به صورت پیمانی در نیروهای مسلح این کشور خدمت می‌کنند که پنج سال پیش این میزان برابر با ۳۰هزار نفر بوده است. به مناسبت هشتم مارس و روز زن خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی مصور دختران فارغ التحصیل این آکادمی را معرفی کرده است.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
:: برچسب‌ها: دختران «رعد و برق» , عکس ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : پنج شنبه 20 اسفند 1394
سردار سلیمانی در کنار فرمانده ارتش پاکستان+تصویر
 
صفحه منتسب به سردار سلیمانی در اینستاگرام عکسی از حاج قاسم در کنار فرمانده ارتش پاکستان را به اشتراک گذاشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ صفحه منتسب به سردار سپاه پاسداران در اینستاگرام تصویری قدیمی را از وی به همراه فرمانده ارتش پاکستان منتشر کرده است.

حاج_قاسم سليماني و فرمانده ارتش پاکستان.
:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , سرگرمی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 16 اسفند 1394
فانتوم 4 معرفی شد: باهوش‌ترین پهپاد DJI

 

شرکت DJI یکی از مدعیان صنعت پهپادهای جهان است و قصد دارد جایگاه برتر خود را در بازار حفظ کند. این شرکت به صورت پیوسته محصولات جدیدی را به بازار عرضه می‌کند و امروز نیز از پهپاد جدیدی به نام Phantom 4 رونمایی کرده که باهوش‌ترین پهپاد تولید شده توسط این شرکت تا به امروز است.

 

فانتوم 4 در حال حاضر بهترین مدل از یک پهپاد خودآگاه مصرفی هست که کاربران عادی می‌توانند آن را خریداری کنند. این پهپاد می‌تواند به صورت خودکار پرواز کند، موانع را پشت سر بگذارد و حتی کاربران را ردیابی کند. به این ترتیب این پهپاد نمونه‌ای کامل از یک ربات پرنده ضد تصادف است زیرا حتی کاربران نمی‌تواند به عمد این ربات را به دیوار بکوبند.
این پهپاد در قسمت جلو به دو دوربین و در قسمت عقب نیز به دو دوربین دیگر مجهز شده است، یک دوربین اصلی 4K نیز وظیفه ثبت عکس‌ها و فیلم‌ها را بر عهده دارد. تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های فانتوم 4 به نرم افزار دید کامپیوتری این پهپاد منتقل می‌شود تا یک الگوی سه بعدی از محیط پیرامونی ربات تهیه شده و پهپاد بتواند به صورت هوشمند از میان تمام موانع عبور کند.

 

کاربران می‌توانند قابلیت ضد تصادف این پهپاد را غیرفعال کنند، اما این ویژگی برای کاربران حرفه‌ای بسیار ارزشمند خواهد بود زیرا می‌دانند که فانتوم 4 چندان ارزان قیمت نیست. شرکت DJI همراه با این پهپاد از ویژگی جدید دیگری به نام TapFly پرده برداری کرده است که به تازه کاران امکان می‌دهد برای کنترل پهپاد از دسته کنترل آن استفاده نکرده و روی فید ویدیویی زنده آن ضربه بزنند.

 

فانتوم 4 به ویژگی دیگری نیز به نام ActiveTrack مجهز است. اگر کاربر قصد داشته باشد یک سوژه خاص را تعقیب کرده و به صورت پیوسته آن را در فریم ببیند، تنها کافی است یک دایره دور آن رسم کند. به این ترتیب کامپیوتر داخلی پهپاد یک مدل سه بعدی از سوژه تهیه کرده و به صورت خودکار آن را تعقیب می‌کند.

 

با توجه به گرد آوری تمامی این ویژگی‌ها می‌توان انتظار داشت که فانتوم 4 چندان ارزان قیمت نباشد. فانتوم 4 در حال حاضر قابل پیش خرید است و DJI قیمت 1400 دلار را برای جدیدترین محصول خود تعیین کرده است.

فانتوم 4
 
فانتوم 4منبع : www.shahrekhabar.com


:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 16 اسفند 1394
با بزرگترین ناو هواپیما بر جهان آشنا شوید!
 

با بزرگترین ناو هواپیما بر جهان آشنا شوید!

با بزرگترین ناو هواپیما بر جهان آشنا شوید!

ناو های هواپیما بر را می توان به مانند یک شهر کوچک بر روی آب دانست.شهری که برای زندگی تنها به امکانات درون خود وابسته است و کیلومترهای با خشکی فاصله دارد.وظیفه این ناوها حفاظت و ایجاد امنیتی است که برای عملی کردن آن نیازمند پرواز هواگردهای قرار گرفته بر روی خود هستند.در بسیاری از موارد اطلاعات چندانی از مکانیزم های کامپیوتر و الکترونیکی آنها در دست نیست اما اینبار شما را با بزرگترین ناو هواپیما بر جهان آشنا خواهیم ساخت.یک غول مدرن شناور بر روی آب!با ما همراه باشید.

ناو هواپیمابر USS Enterprise اولین ناو هواپیمابر اتمی دنیا محسوب می‌شود که پیشران آن از تعداد هشت راکتور اتمی و تعداد 4 محور شفت تشکیل شده‌است و هر راکتور متصل به دو محور شفت است. استفاده از پیشران اتمی تحولی در ناوهای هواپیمابر بوجود آورد و باعث شد تا استفاده از ناوهای هواپیمابر راحتتر شود برد این ناوها افزایش یابد و یا سایر مزیت‌ها و ویژگی‌هایی را بوجود آورد که این خصوصیات هم‌اکنون نیز در ناوهای هواپیمابر کلاس Nimitz دیده‌می‌شوند. ساخت ناو در سال 1958 و در کارخانه‌ی کشتی‌سازی Newport News آغاز شد و در 24 سپتامبر 1960 به آب انداخته شد. Enterprise در 25 نوامبر 1962 و با فرماندهی کاپیتان Vincent P. DePoix رسما وارد خدمت شد. بعدها بروزرسانی‌های متعددی بر روی ناو انجام گرفت. نام این ناو از یکی از شناورهای مورد استفاده در جنگ جهانی دوم گرفته شده‌است. این ناو بزرگترین شناور نیروی دریایی ایالات متحده است که 342 متر طول دارد و وزن جابجایی آن 89900 تن است. تنها شناورهای تقریبا هم اندازه با این ناو، ناوهای هواپیمابر کلاس Nimitz می‌باشند. این ناو یکی از قدیمیترین شناورهای حال حاضر ایالات متحده محسوب می‌شود که به گفته‌ی مقامات ایالات متحده بین سال‌های 2012 تا 2014 از رده خارج خواهد شد. پورت خانگی این ناو پورت Norfolk واقع در ویرجینیاست و افسر فرمانده آن در حال حاضر کاپیتان Ronald Horton است.

ناو USS Enterprise طلایه دار ناوهای هواپیمابر اتمی دنیا محسوب می‌شود. پیشران ناو قادر است سرعت این غول بزرگ را به 35 گره برساند و نیروی محرکه ناو را برای مدت 5 سال تامین کند که این مقدار انرژی برای 20 بار چرخیدن به دور کره زمین به همراه 100 هواپیما کافی است. رادارهای آرایه‌ی فازی نصب شده در این ناو قدرت راداری مناسبی را برای آن بوجود آورد. بعدها از این سیستم راداری در شناورهای مجهز به سیستم AEGIS و تعداد زیادی از شناورهای نظامی دیگر استفاده شد. طی سالیان گذشته بروزرسانی‌های متعددی بر روی ماشینری، هواپیماها، سیستم‌های الکترونیکی، تسلیحات و راکتورهای (تجدید سوخت) ناو صورت گرفته است. ورود این ناو به ناوگان سطحی ایالات متحده قدرت هوایی نیروی دریایی ایالات متحده را افزایش داد و باعث ایجاد جهشی در تکنولوژی ساخت ناوهای هواپیمابر شد، جهشی در حال حاضر منجر به ساخت ناوهواپیمابر CVN-78 شده‌است. Enterprise احتمالا در سال 1914 یعنی بعد از 54 سال خدمت از ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده خارج خواهدشد؛ به همین علت به این ناو لقب \"دختر پیر دریاها\" داده‌شده است.

با توجه به به اینکه دختر پیر مدت زیادی در ناوگان ایالات متحده مشغول به خدمت بوده‌است در ماموریت‌های مختلفی شرکت داشته که در اینجا به دو مورد اشاره خواهیم کرد. بحران کوبا ناو USS Enterprise مدتی پس از وارد به خدمت شدن در اولین ماموریت مهم خود به کارگرفته شد. در آن زمان هواپیماهای جاسوسی U-2ایالات متحده موفق به کشف یک سایت موشکی مربوط به شوروی واقع در خاک کوبا و در فاصله‌ی 140 کیلومتری از بندر کالیفرنیا شدند. این سایت موشکی خطری جدی برای ایالات متحده بوجود می‌آورد و مقامات آمریکایی به شدت نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند که از جمله‌ی این واکنش‌ها می‌توان به انتقال تعداد زیادی از واحدهای نظامی این کشور به بندر کالیفرنیا اشاره کرد. پرزیدنت Kennedy ذستور انتقال واحدهای هوایی و دریایی به منطقه را صادر کرد و از مقامات شوروی خواست تا پروژه‌ی ساخت سایت موشکی در خاک کوبا را متوقف کنند. بحران پیچیده‌تر شد ناوUSS Enterprise جهت کمک به ناوهای هواپیمابر USS Independence, USS Essex وUSS Randolph به منطقه اعزام شد. بحران روز به روز پیچیده تر می‌شد در 24 اکتبر احتمال وقوع جنگ به شدت افزایش یافته‌بود به همین علت سری دوم از واحدهای نظامی ایالات متحده جهت ایجاد فشار بیشتر و تنگ‌تر کردن محاصره‌ی کوبا به منطقه اعزام شدند. اما چهار روز بعد یعنی 28 اکتبر پس از انجام مذکراتی پنهانی بحران خاتمه یافت.حادثه‌ی سال 1969 در ژانویه‌ی 1968، USS Pueblo توسط قایق‌های گشتی کره‌ی شمالی به اسارت درآمد و باعث ایجاد یک بحران بین‌المللی گشت. مقامات نیروی دریایی ایالات متحده تصمیم گرفتند Enterprise را به منطقه اعزام کنند. صبح روز 14 ژوئن 1969 در حالی که یکی از هواپیماهای F-4 Phantom در حین بلند شدن بود گرمای حاصل از موتور به طور ناخواسته باعث گرم شدن یکی از راکت‌هایMK-32 Zuni و انفجار آن شد. این انفجار باعث ایجاد آتش سوزی و انفجارهای پی‌در‌پی دیگر شد. آتش بلافاصله مهار شد اما در این حادثه 27 نفر کشته و 314 نفر مجروح شدند، تعداد 15 فروند هواپیما از بین رفتند و عرشه‌ی ناو دچار آسیب جدی شد. به همین علت ناو جهت انجام تعمیرات به Pearl Harbor واقع در هاوایی منتقل شد. تعمیرات در مارس 1969 به پایان رسید.

خصوصیات سفارش ساخت:

 15 نوامبر 1957 شرکت سازنده: شرکت کشتی‌سازی Newport News قیمت: 451.3 میلیون دلار شروع ساخت: 4 فوریه 1958 تاریخ به آب انداختن: 24 سپتامبر 1960 تاریخ ورود به خدمت:‌ 25 نوامبر 1961 خروج از خدمت: 2013 تا 2015 (احتمالی) رده‌بندی: CVN-65 پورت خانگی: NS Norfolk وضعیت کنونی: فعال وزن جابجایی (فول): 93500 تن طول: 342 متر عرض: 40.5 متر آبخور: 12 متر سرعت: بیش از 30 گره (بیش از 58 کیلومتر بر ساعت) برد عملیاتی: نامحدود خدمه خدمه‌ی ناوبری: 3000 نفر 150 افسر، 150 مهندس و 2700 دریانورد خدمه‌ی هوایی: 1800 نفر 250 خلبان و 1550 پرسنل پشتیبان حسگرها: رادار کاوش هوایی سه بعدی AN/SPS-48 رادار کاوش هوایی دو بعدی AN/SPS-49 سیستم جنگ الکترونیک و فریب تسلیحات \"\"Decoy : سیستم جنگ الکترونیک AN/SLQ-32 و لانچرهای Mark 36 SRBOCتسلیحات: دو دسته لانچر هشت تایی موشک‌های NATO Sea Sparrow چهار توپ 20 میلیمتری فالانکس دو لانچر RIM-116 (منابع مختلف تسلیحات متفاوتی را ذکر کرده‌اند.) ظرفیت حمل هواپیما: بیش از 90 فروند شعار: Ready on Arrival; The First, the Finest; Eight Reactors, None Faster نکات: طراحی ناو توسط 915 مهندس انجام شده و تعداد 16100 نقشه فنی رسم شده است. 1006 کیلومتر کابل الکتریکی و 60 کیلومتر لوله‌ی تهویه در ناو بکارفته‌است.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 16 اسفند 1394
کشف موشک "استرلا" در مرز اردن و سوریه؟!+تصاویر
اخیرا محموله ای از موشک "استرلا" در مرز اردن و سوریه کشف شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ همسایگان سوریه اقدامات گسترده ای را از سال ۲۰۱۱ میلادی برای تقویت گروه های تروریستی موجود در سوریه انجام دادند که از جمله مهمترین آن ها می توان به حمایت تسلیحاتی از تروریست ها اشاره کرد.

اخیرا محموله ای از موشک های "استرلا" و ادوات ساخت ترکیه در مرز اردن و سوریه کشف شده است که برخی نیت ها را از توزیع این تجهیزات نظامی نشان می دهد که همسایگان سوریه در این اقدامات دخالت ویژه دارند.

نیروهای اردنی به تازگی در مرز این کشور با سوریه، یک محموله قاچاق تسلیحات نظامی را توقیف کردند که حامل شمار زیادی موشک دوش پرتاب و تسلیحات برای تروریست های در حال جنگ در سوریه بود. نیروهای اردنی به صورت روزمره با قاچاقچیان تسلیحات نظامی که با کامیون اقدام به قاچاق تسلیحات نظامی به سوریه می کنند، مواجه هستند. 

کشف موشک
رای الیوم در گزارشی اعلام کرد که روزانه انواع مختلف سلاح از جمله مهمات، بمب های دست‌ساز و مسلسل‌‌های ساخت چین یا ترکیه در مرز اردن با سوریه کشف و ضبط می شود. موشک های دوش پرتاب   "استریلا" (یا "استرلا" یا "سام 7") که برای هدف قرار دادن بالگرد در ارتفاع کم، به کاربرده می شود نیز از جمله تسلیحات کشف شده در مرز اردن با سوریه است.

**موشک "استرلا"
 
"کا۳۲ استرلا ۲ " با  نام پیمان آتلانتیک شمالی "سام 7" شناخته می‌شود که یک موشک دوش پرتاب برد بلند بوده و می تواند انواع هواپیماها و بالگردها را هدف قرار دهد و ضمنا یک آسمان امن با این موشک ایجاد می شود. 


"استرلا" اولین نسل از  موشک "سام 7 " زمین به هوا قابل حمل توسط نفر ساخت  اتحاد جماهیر شوروی سابق  به شمار می‌رود که در سال ۱۹۶۸ وارد خدمت گشته و تولید انبوه آن در سال ۱۹۷۰ آغاز شد. 


کشف موشک


کشف موشک

کشف موشک
این موشک با وزن قریب به 15 کیلوگرم  (وزن موشک و لانچر)، طول 140 سانتی متر، سرعت بیش از 400 متر بر ثانیه، برد 3 تا 4 کیلومتر در تمامی جنگ هایی که از ابتدا تاکنون بوده حضور داشته است. 

در منطقه غرب آسیا موشک های دوش پرتاب در جبهه های مختلف به کار گرفته شده و هواپیماها و بالگردهای مختلفی را سرنگون کرده است. کشورهایی همچون آلبانی، بوتسوانا، لبنان، مصر، گرجستان، غنا، هند ، عراق ، اندونزی و ... از این موشک در نیروهای مسلح خود استفاده می کنند.  

این درحالی است که مقامات اردنی اغلب در بیانیه های رسمی خود از ذکر نوع تسلیحاتی که در مرز این کشور با سوریه کشف وضبط می شود، خودداری کرده و تنها به ذکر این مطلب که مقادیری تسلیحات قاچاق توقیف شده است، اکتفا می کنند.

عربستان سعودی و ترکیه در یک ماهه اخیر تهدید کرده اند که به شورشیان در سوریه سلاح ها و موشک های ضد تانک خواهند داد و این اقدام در راستای مبارزه با نظام  "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه خواهد بود. 

**تلاش سعودی در تحویل موشک های ضد هواپیما به تروریست ها 

"عادل الجبیر" وزیر خارجه عربستان سعودی  گفت: هیچ جایی برای  "بشار اسد"، رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور نیست. اگر نظام سوریه و هم پیمانانش جدیت به خرج ندهند، طرح جایگزینی را برای سوریه بدون اسد خواهیم داشت. الجبیر گفت: بشار اسد باید میان برکناری به شکل مسالمت آمیز یا برکناری با زور یکی را انتخاب کند.

وی همچنین افزود: گفتگوها درباره عملیات زمینی در سوریه با ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا همچنان ادامه دارد. اگر ائتلاف آمریکا تصمیم بگیرد دست به عملیات زمینی در سوریه بزند عربستان آماده مشارکت در عملیات است.

وزیر خارجه سعودی عنوان داشت: زیر خارجه عربستان افزود: مشخص است که دست‌یابی معارضان به موشک‌های زمین به هوا می‌تواند موازنه قوا را در سوریه تغییر دهد؛ همان‌گونه که در افغانستان پیش از این تغییر داد.

کشف موشک
"الجبیر " در گفتگو هفته نامه  "اشپیگل "  اعلام کرد: ارائه موشک های زمین به هوا به معارضان سوری می تواند نتیجه جنگ زمینی را تغییر و بشار اسد را شکست دهد. آنها با استفاده از این موشک ها می توانند حملات بالگردها و هواپیماها را خنثی کنند؛ اما باید مراقب بود این سلاح ها به دست افراد نادرست نیفتد. 

به نوشته "ایندیپندنت" این مقام سعودی مشخص نکرد چگونه می‌توان این امکان را فراهم کرد که سلاح ها به دست افراد نادرست نیفتد؛ زیرا عناصر گروه تروریستی داعش همچنان در تلاش برای تصرف مناطق مختلف و گسترش قلمرو خود هستند. آنها همچنین سعی دارند گروه های تروریستی دیگر -- از جمله القاعده -- را به خود ملحق کنند.

تحویل موشک های زمین به هوا (دوش پرتاب) به مخالفان مسلح و تروریست های داعش و جبهه النصره با هدف سرنگونی جنگنده های "مسکو-دمشق" صورت می گیرد ؛ چرا که در این یک ماهه اخیر عملیات ریف دمشق با قدرت و قوت پیش می رود و "داریا" در محاصره است. 

ترکیه و رژیم سعودی قصد دارند با تحویل موشک های ضد هواپیما ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه و پیشروی های نیروهای سوری را کند کنند که تاکنون موفق به انجام این کار نشده اند.


:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , اخبار و سیاست , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 16 اسفند 1394
ناتو در اروپا اماده جنگ باروسیه هستیم

ژنرال فیلیپ بریدلاو فرمانده نیروهای ناتو در اروپا گفت که آمریکا آماده جنگ با روسیه در اروپاست.

به گزارش مشرق و به نقل از روسیا الیوم، بردیلاو در مقابل اعضای کمیته نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان آمریکا در جریان بررسی اقدامات برای مقابله با تجاوز روسیه در اروپا افزود: در صورت نیاز ما آماده جنگ با روسیه و پیروزی هستیم.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : یک شنبه 9 اسفند 1394
سردار سلیمانی تنها نیست:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : دو شنبه 3 اسفند 1394
دومین وارد کننده بزرگ سلاح در جهان

 بر اساس یک گزارش جدید منتشر شده،در ۵ سال منتهی به سال ۲۰۱۵ (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵) میزان دادوستد تسلیحات در سطح بین المللی ۱۴ درصد رشد داشته است و ایالات متحده آمریکا و روسیه در صدر بزرگ ترین فروشندگان تسلیحات در جهان هستند.عربستان دومین وارد کننده بزرگ سلاح جهان است.

به گزارش  عصر ایران، موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم (SIPRI) در سوئد در جدید ترین گزارش خود که روز دوشنبه منتشر شده است با اشاره به افزایش حجم تجارت تسلیحات در ۵ سال گذشته در مقایسه با ۵ سال ما قبل از آن ، چهار خریدار عمده تسلیحات در جهان در ۵ سال گذشته را هندوستان، عربستان ، چین و امارات متحده عربی اعلام کرد.

"اود فلورانت" یکی از مدیران موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم با اشاره به پیشتازی ایالات متحده در فروش تسلیحات در جهان گفت: آمریکا در ۵ سال منتهی به سال ۲۰۱۵ سلاح های خود را به ۹۶ کشور مختلف فروخته است. در حالی که بحران های منطقه و بین المللی در حال صعود است ایالات متحده آمریکا با درصدی قابل ملاحظه مهم ترین تامین کننده تسلیحات در جهان است."

این مدیر موسسه با اشاره به سفارش های گوناگون و زیاد روی میز کمپانی های تسلیحاتی آمریکا گفت تنها سفارش خرید ۶۰۰ فروند هواپیمای جنگنده اف ۳۵ یکی از این اقلام است.

"پیتر وِزِرمن " یکی از کارشناسان ارشد موسسه صلح استکهلم با اشاره به اینکه ۴۱ درصد از کل فروش تسلیحات آمریکا به منطقه خاورمیانه می رود گفت ، عربستان سعودی بزرگ ترین خریدار تسلیحات نظامی آمریکا در جهان محسوب می شود.

او با اشاره به اینکه هم اکنون ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان یمن را با پیشرفته ترین تسلیحات ساخت آمریکا و اروپا مورد حمله قرار داده است، افزود: به رغم کاهش شدید قیمت نفت در ماه های گذشته سیل خرید تسلیحات همچنان و بر مبنای عقد قراردادهای گذشته به کشورهای عربی منطقه خاورمیانه سرازیر است.

بر اساس گزارش جدید موسسه صلح استکهلم روسیه در جایگاه دومین فروشنده بزرگ تسلیحات جهان قرار دارد و تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا در دو سال گذشته باعث شده است سهم روسیه از بازار فروش تسلیحات در جهان با ۳ درصد کاهش در دو سال گذشته به ۲۵ درصد برسد.

هند بزرگ ترین خریدار سلاح های روسی است و در لیست خریداران سلاح روسیه شورشیان جدایی طلب در شرق اوکراین نیز دیده می شوند.

بر اساس این گزارش در مقایسه قاره ای، خرید تسلیحات از سوی کشورهای قاره آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین در دو ۵ ساله گذشته رو به افزایش بوده است و تنها آمار خرید تسلیحات در قاره اروپا در یک دهه گذشته (۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵) رو به کاهش گذاشته است.

نکته دیگر در گزارش جدید موسسه صلح سوئد در رشد جایگاه چین در بازار فروش تسلیحات جهان در یک دهه گذشته است. چین با وجودی که خود سومین وارد کننده بزرگ تسلیحات در جهان است در بازار فروشندگان نیز جایگاه خاصی دارد و پس از آمریکا و روسیه در رده سوم جهان قرار دارد. این کشور در سال های گذشته با پشت سر قرار دادن بریتانیا و فرانسه با رشد ۸۸ درصدی در فروش تسلیحات نظامی اش هم اینک در رده سوم فروشندگان بزرگ تسلیحات قرار گرفته است.

بزرگ ترین خریداران سلاح های چینی کشورهای آسیایی اند و به طور ویژه پاکستان عمده ترین خریدار تسلیحات چینی به شمار می رود.

هند بزرگ ترین خریدار سلاح است به طوری که ۱۴ درصد از کل فروش تسلیحات جهان در ۵ سال گذشته به این کشور رفته است.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : دو شنبه 3 اسفند 1394
وصیت نامه ی شهید مدافع حرم علیرضا_حاجیوند_قیاسی

بسم الله الرحمن ارحیم

 

دراین زمان که این حقیربرای دفاع ازحرم حضرت زینب (س)باعنایت حضرت ثارا…شده ام وبه من اجازه دفاع داده است ازخدای رحمن و رحیم خودشاکرکه بعدازچندین بارآماده رفتن شدن آخربه آرزوی قلبی خودرسیدم واین لیاقت راپیداکردم تاازحرم اهل البیت واهداف انقلاب اسلامی که ازانقلاب سرخ حسین (علیه الاسلام )منشأگرفته است دفاع کنم آری یادمان نرفته است پیام امام راحل (ره)راکه فرمودراه قدس ازکربلا می گذرد وحال که راه کربلا باز شده است بایدراه قدس رانیزبازکردکه این راه ازحرم ارباب حسین(ع)تاحرم حضرت زینب کبری(س)وبه فرموده ولی امرمسلمین حضرت آیت ا…امام خامنه ای تا۲۵سال آینده، اسرائیل نابودگردد

 

بانام ویادخداوند رحمن و رحیم که درحق این بنده گناه کارو حقیرازهیچ چیز کم نگذاشت وسلام خالصانه خودرا به محضرصاحب العصروالزمان(عج)وروح پاک اربابم حضرت ثارالله وتمام فداییان راهش سلام درودخدابرامام خمینی(ره)کبیروبسیجیانش که اسلام حقیقی رابه ماانتقال دادن وسلامی ازعمق جان به محضرولی امرمسلمین جهان حضرت آیت الله امام سیدعلی خامنه ای (مدظله العالی)نثارمی کنم

 

پدرومادر عزیزم سلام

ازشماکمال قدردانی رادارم که ازکودکی مرا بااهل البیت(علیه السلام)آشناکردیدوازشماعذرخواهی می کنم وسرافکنده ام که فرزنده خوبی برای شمانبودم وازشماطلب  حلالیت می کنم

مادرم یادت باشدکه اگردراین راه کشته شدم وبرنگشتم من خود را وقف  اربابم حضرت ثارا…کردم وچیزی که هدیه داده می شود را کسی پس نمی گیرد وفقط پیش خودت بگوبه فدای سرحضرت ثارا…/مادریادت هست که گفتم دوست دارم بدنم پاره پاره شودیادت هست که گفتم دوست دارم ازبدنم فقط قطعه ای کوچک برگرددکه مردم زیر #جنازه من خسته نشوندپس به من قول بده که جان  حضرت زهرا(س)بی قراری نکنی چون اینجاجای ماخیلی خوب است اینجابوی ارباب می دهد

 

سلام بر  برادران و خواهرانم

ازشما می خواهم که این برادرکوچک خودراحلال کنیدوفرزندان خودراباامام حسین(علیه السلام)بزرگ کنیدو پیرو راه شهداوامام راحل(ره)باشیدوپشتیبان ولایت فقیه وامام سیدعلی خامنه ای باشید

 

سلام بردوستان عزیزم

سلام برشما که شایدبیشتراوقات  زندگیم رادرکنارشمابوده ام وخدارا شاکرم که دررفاقت هم به من لطف عطاکردکه دوستان وهم نشینانی به خوبی شما داشته باشم که تکمیل کننده و یاری دهنده من می باشید وشما که که درمجالس عزای ارباب وبه بهانه های مختلف دورهم هیئت می گرفتیم واشک می ریختیم وبه سروسینه می زدیم ازتمامی شماعذرمی خواهم که رفاقت رادرحق شماتمام نکرده وملتمسانه خواهانم که مراعفوکنیدو حلالم کنید

 مراببخشیدبرایم بسیاردعاکنیدودرمراسمات ومجالس اهل بیت(ع)مرافراموش نکنید

 

وسلام برفرمانده بسیجی،دوست وبرادرم سیدعزیز

سلام سیدیادت هست قرارگذاشتیم که باهم برویم  سوریه ولی دست قسمت انگاراین شد که من زودتربروم فقط حلالم کن

سید می دونم که دلت برای مش حمید تنگ شده می دونم که دلت برای مجیدتنگ شده می دونم برای رفقات دل تنگی ودوست داری زودبری پیش شون ولی نگران نباش سلام شماروهم اگرشدبهشون می رسونم ومیگم چقدردلتنگ بودی

هنوزهم برای شهیدشدن فرصت هست بایددلهاراصاف کنیم:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : دو شنبه 3 اسفند 1394
تکذیب گزارش ارسال سامانه اس 300

 

پیش‌تر خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه از آغاز انتقال اولین سامانه دفاع موشکی اس 300 به ایران در روز پنج شنبه خبر داده بود.

 وزارت دفاع روسیه گزارش‌های ارسال سامانه موشکی اس 300 از بندر آستاراخان به ایران که گفته شده بود در روز پنج شنبه 18 فوریه انجام می‌شود را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس روسیه یک مقام بلند پایه وزارت دفاع روسیه در مورد گزارش‌های تحویل سامانه اس 300 مدعی شد: به این دلیل که طرف‌های ایرانی مبلغ مندرج دراین قرارداد را تا 16 فوریه پرداخت نکرده‌اند، آغاز ارسال اولین محموله سامانه موشکی اس 300 نمی‌تواند انجام شود؛ بنابراین حضور وزیر دفاع ایران در آستاراخان برای جشن تخیلی ارسال اولین سامانه موشکی جای بحث ندارد.

پیش‌تر خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه از آغاز انتقال اولین سامانه دفاع موشکی اس 300 به ایران در روز پنج شنبه خبر داده بود.

این مقام آگاه در گفت‌وگو با بخش فارسی اسپوتنیک اعلام کرده بود تحویل اولین سامانه اس 300 روز پنج شنبه آغاز می‌شود و حسین دهقان وزیر دفاع ا یران نیز در مراسم انتقال این سامانه شرکت خواهد کرد تا شاهد آغاز انتقال این سامانه به تهران باشد.

روسیه و ایران قرارداد ارسال پنج ناوگان موشکی اس 300 را در سال 2007 به امضا رساندند. با این حال در پایان سال 2010 دیمیتری مدودف رئیس جمهور روسیه ارسال این سامانه به تهران را منع کرد. این قرارداد به ارزش بیش از 800 میلیون دلار لغو شد و پیش پرداخت به ایران بازگردانده شد.

ایران از روسیه به دادگاه کیفری در ژنو به دلیل نقض قرارداد شکایت کرد و خواستار غرامت 4 میلیارد دلاری شد. در بهار 2015 ولادیمیر پوتین ممنوعیت ارسال سامانه اس 300 به تهران را لغو کرد.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : پنج شنبه 29 بهمن 1394
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
یکی از مقامات عراقی نیز در مصاحبه با شبکه خبری «ان بی سی» گفته بود: «آن ها با استفاده از عروسک به کودکان می آموزند که چگونه مردم را گردن بزنند، سپس آن ها را به تماشای گردن زدن می برند و گاه آن ها را مجبور به حمل سرهای از تن جدا شده به منظور ریختن ترسشان می کنند».
 

 

داعش عنصر نامطلوبی در جهان اسلام و خاورمیانه است که با ترور، خشونت، تجاوز و وحشت شناخته می شود. گروهی که از هر ابزار و وسیله ای برای تحقق اهداف نامشروع و غیرانسانی خود استفاده می کند.

به گزارش «تابناک»، یکی از غیرانسانی ترین و نگران کننده ترین ابزارهای داعش برای تحقق اهداف شوم خود، استفاده از کودکان است. داعش بعد از تصرف مناطق مورد هجوم خود، زنان را به بردگی می گیرد، مردان را به اجبار وارد میدان نبرد می کند و کودکان را برای اهداف تروریستی آموزش می دهد و به کار می گیرد.

به انقیاد درآوردن کودکان با شستشوی مغزی


هرچند اطلاعات دقیقی در مورد تعداد کودکان داعش در دست نیست، ماجراهای تعریف شده از سوی آواره‌شدگان و مدارک جمع‌آوری شده توسط سازمان ملل، گروه‌های حقوق بشری و خبرنگاران، حاکی از گسترش روزافزون استفاده داعش از کودکان است. البته موضوع کودکان سرباز، پدیده تازه‌ای نیست و در جنگ‌های قبایلی در آفریقا، بارها از این افراد استفاده شده است.

شبکه خبری «اسکای نیوز» به تازگی با انتشار یک فیلم نشان می دهد که داعش چگونه با استفاده از بازی هایی، اعدام را به کودکان آموزش می دهد. در این ویدئو، کودکان با زانو زدن روی زمین تظاهر به کشته شدن به ضرب گلوله می کنند و در بخشی دیگر از این ویدئو، کودکی را می بینیم که با پوشیدن لباس سیاه داعش و با در دست داشتن یک خنجر، به یک عروسک هجوم می برد و تظاهر به بریدن سر آن عروسک می کند.

 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 

در همین زمینه، سرمد جیلانی، یکی از فعالان سوری و از اعضای گروهی به نام «رقه در سکوت در حال جان سپردن است»، می گوید: « این کودکان نسل از دست رفته سوریه هستند. اعضای داعش این کودکان را شستشوی مغزی می دهند و آن ها را به خطوط مقدم نبرد می فرستند و در بمب گذاری های انتحاری از آن ها استفاده ابزاری می کنند».

پیش از این نیز روزنامه «دیلی میل» در گزارشی به نقل از مقامات عراقی، به 500 کودک ربوده شده توسط داعش اشاره کرده بود که داعش با شستشوی مغزی، آن ها را برای عملیات های انتحاری و برای تبدیل شدن به سربازانی جنگجو آموزش داده بود. کودکانی از الانبار در غرب عراق و از دیالی در شرق عراق ربوده و به پایگاه هایی در عراق و سوریه جهت آموزش های مختلف فرستاده می شدند.

 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 
یکی از مقامات عراقی نیز در مصاحبه با شبکه خبری «ان بی سی» گفته بود: «آن ها با استفاده از عروسک به کودکان می آموزند که چگونه مردم را گردن بزنند، سپس آن ها را به تماشای گردن زدن می برند و گاه آنها را مجبور به حمل سرهای از تن جدا شده به منظور ریختن ترسشان می کنند».
 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 
 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 

یک متخصص مبارزه با تروریسم در گفت وگو با دیلی میل گفته، با ربودن این کودکان و پرورش ذهنی آن ها از دوران کودکی و نوجوانی، داعش می تواند از این کودکان متعصبینی وفادار برای مردن در راه دفاع از خودش به وجود آورد.

این مبارزان نوجوان و جوان می‌توانند تهدیدی خطرناک در بلندمدت باشند، زیرا آنها از زندگی طبیعی خود در میان کودکان و فضای مدارس دور شده و در مقابل ماشین تبلیغاتی قرار گرفته‌اند که هدف آن مقدس نشان دادن جنایت‌های داعش و کشته شدن در این راه است.

بدون شک، داعش علاوه بر استفاده از این کودکان برای مقاصد کوتاه مدت، تلاش دارد آن ها را برای آینده خلافت خودخوانده و نامشروع خود پرورش و آموزش دهد؛ کودکانی که از هم اکنون تمامی آموزش های لازم را می گذرانند، می توانند نسلی به مراتب خطرناک تر، جسورتر، آموزش دیده تر، متبحرتر و متخصص تر در زمینه فعالیت های تروریستی نسبت به تروریست های کنونی داعش و القاعده باشند.


پسران کودک و نوجوانی که از سوی داعش ربوده شده و یا داوطلبانه به این گروه می‌پیوندند، به اقتضای سن خود به اردوگاه‌های نظامی و مذهبی فرستاده می‌شوند. از اصول شریعت گرفته تا استفاده از سلاح‌های مختلف از جمله مسائلی است که در این اردوگاه‌ها به کودکان آموزش می‌دهند.

تصاویر منتشره توسط روزنامه دیلی میل نشان می دهد، چگونه این کودکان آموزش هایی می بینند که فقط در ارتش های مدرن شاهد آن هستیم.

 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 
معصومیت از دست رفته کودکانی که در سنین کودکی در اردوگاه های نظامی و مدارس داعش برای تبدیل شدن به قاتلانی شرور آموزش داده می شوند.
 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 
خزیدن در زیر سیم خاردارها به عنوان بخشی از فرایند آماده سازی برای میدان نبرد
 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 
استیو امرسون از پروژه تحقیات تروریسم می گوید، این کودکان برای مواقعی که داعش مورد حمله قرار می گیرد نیز این آموزش ها را می گذرانند.
 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 
پسران جوانی که با سخت گیری فرماندهان داعش از دیوارهای بلند طنابی بالا  می روند و به صورت طاقت فرسایی آموزش می بینند.
 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 
یک فرمانده بزرگسال داعش با قدم زدن در میان سربازان تازه جذب شده، به این کودکان سرباز می آموزد که به صورت متعصبانه ای با سلاح یکدیگر را هدف گیرند.
 
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
 

یکی دیگر از ابعاد سرنوشت شوم این کودکان را شلی وایتمن، مدیر اجرایی مرکز رومئو دالیر (فعال در زمینه کودکان سرباز) بازگو می‌کند. بنا به گفته وایتمن، داعش از برخی از این کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و گاه برای تأمین خون از آنها استفاده می‌شود.

شاهدانی از دو شهر موصل و تلعفر در عراق به بازرسان سازمان ملل اعلام کردند، کودکانی را دیده‌اند که با وجود سن بسیار پایین، یونیفورم مخصوص داعش پوشیده و به گشت‌زنی در خیابان‌ها و دستگیری شهروندان می‌پردازند. بر اساس این گزارش، در منطقه الشرقاط در استان صلاح‌الدین نیز نوجوانان زیادی از اعضای داعش، مسئولیت برپایی ایست‌های بازرسی را بر عهده دارند.

ابراهیم رقاوی، جوان بیست و دو ساله‌ای که عضو گروه «رقه در سکوت در حال جان سپردن است» در مصاحبه با فارین پالسی به این موضوع اشاره داشت که داعش به استخدام کودکان و نوجوانان در ساختار خود سرعت و شدت بیشتری بخشیده است.

او می‌گوید، نوجوانانی که در رقه توسط داعش آموزش می‌بینند، به سرعت به کوبانی فرستاده شده تا با کردهای این منطقه بجنگند. به دلیل وجود فقر گسترده در رقه، داعش خانواده‌ها را متقاعد می‌کند که در صورت دریافت هزینه‌ای ناچیز، فرزندانشان را به عضویت این گروه درآورند. گاهی نیز خود داعش با برگزاری نشست‌های عمومی در سطح شهر، مستقیم شروع به یارگیری از میان این کودکان می‌کند. با توجه به بسته بودن تمام مدارس در رقه، این یارگیری‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌شود. برخی از این اردوگاه‌های موجود در رقه عبارتند از: اردوگاه الزرقاوی، اردوگاه اسامه بن لادن، اردوگاه الشرکراک، اردوگاه الطلائیه و اردوگاه الشریعه.

بنا به گفته رقاوی، تنها در اردوگاه الشریعه بین 250 تا 300 نفر وجود دارند که سن همه آنها زیر 16 سال استفرد آبراهامز، مشاور مخصوص دید‌بان حقوق بشر در این زمینه با ایزدی‌هایی مصاحبه کرده که توانسته‌اند از چنگال داعش فرار کنند. یکی از همین ایزدی‌ها به آبراهامز گفته بود، داعش 14 پسر بین هشت تا دوازده ساله را در محل سکونت او در سنجار انتخاب کرد و به اردوگاه‌هایی فرستاد تا جنگ را بیاموزند.

سربازان کوچک امروز، قاتلان بی رحم فردا

شبکه خبری وایس نیز تابستان سال گذشته مستندی در مورد زندگی تحت سایه داعش پخش کرد. قسمت دوم این مستندها مربوط به استفاده داعش از کودکان برای اهداف آینده خود است.

در این ویدئو یک مرد بلژیکی نشان داده می‌شود که با فرزند شش ساله‌اش به تازگی وارد شهر رقه شده است. وقتی خبرنگار وایس از این کودک می‌پرسد، دوست داری در آینده عامل انتحاری شوی یا یک نیروی جهادی، کودک گزینه دوم را انتخاب می‌کند. این کودکان علاوه بر این‌که به اجبار در مسیر افراطی شدن گام بر می‌دارند، روزانه شاهد موج زیادی از خشونت‌ها هستند.

رقاوی عکس‌هایی را نشان می‌دهد که کودکان زیادی در حال تماشای به صلیب کشیده شدن چند جوان مسیحی در رقه هستند. به عقیده او، این کودکان آن‌قدر شاهد این‌گونه اعدام‌ها بوده‌اند که دیگر بریده شدن سر یک انسان از بدنش برای آنها وحشت آفرین نیست. نتیجه تمام این اقدامات را می‌توان در همین یک جمله رقاوی مشاهده کرد: «داعش با این‌گونه اقدامات، کودکی، قلب و روح پاک این کودکان را از بین می‌برد».

کودکان امروز سوریه، عراق، افغانستان و دیگر مناطق تحت کنترل داعش با خطر از دست دادن معصومیت و احساسات پاک کودکی شان روبه رو هستند. معصومیت بسیاری از این کودکان قربانی توحش و بربریت عنصر خشونت طلبی شده که سعی دارد تمام مرزهای انسانی را به مانند مرزهای خاورمیانه مورد هجوم قرار دهد. کودکان معصوم دیروز و جلادان فردای داعش می توانند تبدیل به بغدادی ها، هیتلرها و صدام های جدید و خطرناک تری شوند که جنگیدن، جنایت، خشونت و قساوت را از همان کودکی فرا گرفته اند.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : پنج شنبه 29 بهمن 1394
حمله اسرائیل به نطنز خنثی شد!
جروزالم پست: حمله اسرائیل به نطنز خنثی شد!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۳
 
 
جروزالم پست در گزارشی به مستند جدید درباره خرابکاری رژیم صهیونیستی در برنامه‌های هسته‌ای ایران پرداخت. ژنرال مایکل هایدن، رییس پیشین سیا و آژانس امنیت ملی آمریکا مدعی است هدف رژیم صهیونیستی برای فشار بر روی ایران، وارد کردن آمریکا به جنگ با این کشور بود.
جروزالم پست: حمله اسرائیل به نطنز خنثی شد!

به گزارش جهان، جروزالم پست در گزارشی به افشای برنامه خرابکاری تل آویو علیه ایران پرداخت.

 جروزالم پست در گزارشی به مستند جدید درباره خرابکاری رژیم صهیونیستی در برنامه‌های هسته‌ای ایران پرداخت. ژنرال مایکل هایدن، رییس پیشین سیا و آژانس امنیت ملی آمریکا مدعی است هدف رژیم صهیونیستی برای فشار بر روی ایران، وارد کردن آمریکا به جنگ با این کشور بود.

هایدن در فیلم مستند "روزهای صفر" که این هفته در جشنواره بین المللی فیلم برلین اکران شد این سخنان را بیان کرد. در این مستند همچنین چند عضو سازمان اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند تل آویو می‌کوشید با خرابکاری در سامانه رایانه‌ای برنامه هسته‌ای ایران، تاسیسات هسته‌ای این کشور را نابود کنند. با این وجود، طرح صهیونیست‌ها شکست خورد و میلیون‌ها دلاری که برای این خرابکاری هزینه شده بود بر باد رفت.

این فیلم شامل شواهد فراوانی از همکاری مشترک سیا و سازمان‌ امنیت ملی آمریکا با موساد، سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی برای ساختن ویروس مرگبار جهت نفوذ به رایانه تاسیسات غنی‌سازی ایران در نطنز بود. شواهد این فیلم به صورت بی‌نام بود که به وسیله یک بازیگر که چهره خود را پوشانده بود ارائه شد.

یکی از منابع این مستند اعلام کرد: ما میلیون‌ها دلار برای این عملیات و خرابکاری در تمامی رایانه‌های زیرساخت‌های ایران هزینه کردیم. ما به مراکز دولتی، خطوط برق، نیروگاه‌های برق و بسیاری از زیرساخت‌های ایران نفوذ کردیم. علیرغم اینکه کارشناسان فناوری،"استاکس نت" را ویروس رایانه‌ای آلوده‌کننده نطنز عنوان کرده بودند، در این مستند نام این ویروس ذکر نشد.

جو بایدن، معاون رییس جمهور آمریکا نیز در این مستند اعلام کرد: اسرائیلی‌ها کد‌های این ویروس مرگبار را تغییر دادند. در نتیجه اقدام صهیونیست‌ها و برخلاف برنامه، این ویروس از برنامه هسته‌ای ایران به تمامی رایانه‌های این کشور و از آنجا در سراسر دنیا منتشر شد. این عمل نابخردانه، حتی رایانه‌های آمریکا را نیز مورد آسیب قرار داد. این انتشار غلط به ایران اجازه داد که از متخصصان بلاروسی و روسی برای واکسینه کردن رایانه‌های خود و ارتقای بخش‌های دفاعی برنامه هسته‌ای بهره بگیرد.

در این مستند آمده است: اشتباه مرگبار این است که فرمول سرّی برای نوشتن کدهای این ویروس همینک در دستان ایران و روسیه است. کشورهایی که هدف اصلی این ویروس مرگبار بودند خود صاحب آن شدند.

هایدن که به مدت ده سال رییس سیا و سازمان امنیت ملی آمریکا بود در این مستند گفت: طرح خرابکاری این ویروس مرگبار در سال 2006 برنامه‌ریزی شده بود. جرج بوش، رییس جمهور آن برهه آمریکا خواستار خنثی کردن برنامه هسته‌ای ایران بود. بوش نمی‌خواست که میان دو گزینه "بمباران کن یا بمباران شو" قرار بگیرد.

بر طبق این مستند، کارشناسان صهیونیستی و آمریکایی با هدف خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران گرد هم جمع شدند. همزمان با بازدید محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور اسبق ایران از سایت نطنز این ویروس وارد تاسیسات هسته‌ای این کشور شد.

بعد از روی کار آمدن باراک اوباما، وی نگران بود که تل آویو اقدام نظامی علیه ایران انجام دهد. اوباما از حمله اسرائیل به ایران می‌ترسید. هایدن معتقد است ترس آمریکا از این بود که در صورت حمله اسرائیل به ایران، واشینگتن نیز وارد جنگ شود.

یکی از مقامات امنیتی آمریکا در این مستند می‌گوید این ویروس به وسیله موساد در برنامه‌های رایانه‌ای دو شرکت تایوانی که با ایران همکاری داشتند، قرار داده شد. این ویروس‌ها برای آسیب‌رسانی به تاسیسات دیجیتالی و الکترونیکی شرکت آلمانی زیمنس در تاسیسات هسته‌ای نطنز که با سانترفیوژها در ارتباط بود طراحی شد. قرار بود هزار سانترفیوژ از 5 هزار سانترفیوژ نطنز در این حمله آسیب ببیند بدون اینکه ایرانی‌ها از منبع آسیب‌ها آگاهی یابند.

در ادامه این گزارش آمده است: این عملیات خرابکاری اهداف روانی نیز داشت. ایجاد حس درماندگی در دانشمندان هسته‌ای ایران و متحیر کردن آنان از دلیل خرابکاری می‌توانست از جنبه روانی دستاورد خوبی برای تل آویو باشد. بالاتر از آن این خرابکاری می‌توانست باعث ایجاد شکاف میان دانشمندان هسته‌ای، رهبران نظامی و سیاسیون ایران شود. ایرانی‌ها پس از این خرابکاری دانشمندان خود را توبیخ و اخراج می‌کردند که برای به عقب انداختن برنامه‌های هسته‌ای ایران بسیار کارساز بود.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
حمله سایبری به تاسیسات هسته ای ایران در صورت نقض برجام

 

مقامات آمریکایی می گویند پنتاگون طرحی را آماده کرده است تا دولت اوباما برای موضع گیری در مقابل اقدامات احتمالی ایران آمادگی لازم را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره توافق هسته ای با ایران به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: در صورت نقص در روند اجرای توافق و عدم پایبندی ایران به مفاد این توافق از حملات سایبری علیه ایران استفاده خواهند کرد.

به نوشته این روزنامه مقامات آمریکایی گفته اند در صورتی که توافق هسته ای با ایران شکست بخورد طرح حمله سایبری گسترده ای علیه تاسیسات هسته ای ایران آماده کرده اند.

نیویورک تایمز نوشت: این طرح با رمز «نیترو زئوس» با هدف تاسیسات موشکی، سیستم های ارتباطی و بخش های کلیدی تاسیسات انرژی هسته ای ایران آماده شده است و در صورت مشاهده تخلف از سوی ایران به اجرا درمی آید.

مقامات آمریکایی می گویند پنتاگون این طرح را آماده کرده است تا دولت باراک اوباما برای موضع گیری در مقابل اقدامات هسته ای و نظامی ایران آمادگی های لازم را داشته باشد.

در همین حال سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز طرح دیگری را آماده کرده است که تاسیسات هسته ای فوردو را هدف قرار خواهد داد.

گفتنی است بدافزار استاکس نت یکی از برنامه های تخریب تاسیسات هسته ای طراحی شده سازمان سیا با همکاری رژیم صهیونیستی، برای تخریب تاسیسات سایت نظنز طراحی شده بود.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
افشاگری های یک مستند در مورد پروژه Nitro Zeus بر علیه ایران
در اولین روزهای حضور باراک اوباما در کاخ سفید هزاران افسر ارشد اطلاعاتی و نظامی ایالات متحده آمریکا مشغول کار روی پروژه ای شدند که کاملا عملیاتی قادر به فلج کردن و از کار انداختن تمامی زیرساخت های حساس در ایران است؛ این اطلاعاتی است که از یک مستند جدید با نام Zero Day که قرار است، امروز برای اولین بار در فستیوال فیلم برلین به نمایش درآید، منتشر شده.
کد خبر: ۵۶۸۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳ - 17 February 2016
در اولین روزهای حضور باراک اوباما در کاخ سفید هزاران افسر ارشد اطلاعاتی و نظامی ایالات متحده آمریکا مشغول کار روی پروژه ای شدند که کاملا عملیاتی قادر به فلج کردن و از کار انداختن تمامی زیرساخت های حساس در ایران است؛ این اطلاعاتی است که از یک مستند جدید با نام Zero Day که قرار است، امروز برای اولین بار در فستیوال فیلم برلین به نمایش درآید، منتشر شده.

افشاگری های یک مستند در مورد پروژه Nitro Zeus بر علیه ایران

به گزارش «آی تابناک» نام این طرح و پروژه Nitro Zeus است و اگر به شکل عملیاتی اجرا می شد، قادر به از کار انداختن بخش های مهمی از زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی در ایران بود، از جمله نیروگاه های برق، خطوط ارتباطی تلفن و حتی تجهیزات دفاع هوایی.

این پروژه میلیون ها دلار هزینه داشته است تا بر اساس آن اقدام به طراحی و جایگذاری تجهیزات سایبری و الکترونیکی در شبکه های رایانه ای ایران شده و در زمان مورد نیاز همه این ابزارها به عنوان یک ارتش آماده به خدمت، به کار گرفته شوند.

این دعاوی است که «نیویورک تایمز» و همچنین وب سایت «BuzzFeed» از خلال این مستند به آن پرداخته اند. بر اساس این گزارش ها، پروژه Nitro Zeus به عنوان یک نقشه احتمال و در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته ای میان ایران و آمریکا مطرح شده بود.

از آنجایی که ایالات متحده از بابت حمله ناگهانی اسرائیل به ایران و وارد کردن آمریکا به یک جنگ ناخواسته نگرانی داشته است، این پروژه را برای جلوگیری از چنین جنگی یا حداقل کوچک و محدود کردن آن راه اندازی کرده بود.

نیویورک تایمز همچنین در گزارش خود اشاره کرده است که ایالات متحده پروژه و نقشه ای محدودتر برای از کار انداختن تأسیسات هسته ای فوردو، در نظر داشته و پیاده سازی کرده است، زیرا تأسیسات هسته ای در فهرست اولویت های ایالات متحده و رژیم اسرائیل از بالاترین رتبه برخوردار بوده اند و این موضوع از زمانی که استاکس نت بیش از هزار سانتریفیوژ را نطنز از کار انداخت در دست بررسی و اقدام بوده است.

استاکس نت تنها بخش کوچکی از پروژه بزرگ Nitro Zeus بوده است

اما از آنجایی که نفوذ به سایت فوردو با مشکلات بیشتری همراه بوده است، این پروژه و نقشه به شکل اختصاصی بر نفوذ به این سایت با استفاده از یک بد افزار برای از کار انداختن تجهیزات و سیستم های رایانه ای سایت طراحی شده بود.


این گزارش ها نشان می دهد، بد افزاری نظیر استاکس نت، تنها بخش کوچکی از این پروژه بزرگ بوده است. پروژه Nitro Zeus البته ریشه های خود را در دولت بوش دارد، ولی به شکل کامل در سال 2009 و 2010 به تکامل رسیده است. در این سال ها اوباما از ژنرال آلن در ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده خواست، طرحی را برای مقابله با ایران در صورت شکست خوردن مذاکرات آماده کند.

یکی از جالب ترین بخش های این مستند در مورد نحوه به کارگیری ویروس استاکس نت است. آن گونه که گزارش BuzzFeed از محتوای مستند Zero Day بیان کرده، استاکس نت از مدت ها قبل مشغول عملیات بوده است و آمریکا و اسرائیل توافق کرده بودند که این ویروس به شکلی محدود، تنها تعدادی اندک از رایانه ها در ایران را آلوده کند تا سایر کشورها از آن مطلع نشوند. اما در سال 2009 یکباره این کرم بد افزاری برخی رایانه های خارج از پروژه را نیز آلوده کرد و به این ترتیب این عملیات افشا شد.

استاکس نت تنها بخش کوچکی از پروژه بزرگ Nitro Zeus بوده است

گزارش BuzzFeed اشاره کرده که نسخه ای بسیار تهاجمی تر از استاکس نت توسط اسرائیلی ها طراحی و علیه ایران به کار گرفته شد که منجر به عصبانیت و آشفتگی متحدان آمریکایی گشت. در این مورد یکی از منابع آمریکا به مستندسازان Zero Day گفته است: این امر منجر به از بین رفتن سری بودن عملیات شد. دوستان اسرائیلی ما ابزاری که مشترک طراحی شده بود را یکجانبه به کار گرفتند و به این ترتیب عملیات را از حالت سری بیرون آورده و حتی احتمال بروز جنگ را مطرح کردند.:: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : چهار شنبه 28 بهمن 1394
جایگزین بمب‌افکنB-2

 محققان شرکت هواپیماسازی نورثروپ گرومن از ششمین نسل بمب‌افکن‌ مافوق صوت غیرقابل شناسایی طراحی شده که جایگزین بمب‌افکنB-2خواهد شدرونمایی کردن

 :: موضوعات مرتبط: مطالب و سامانه های نظامی , ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : دانشجو
تاریخ : سه شنبه 27 بهمن 1394

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد